Згадуємо бюджетний седан Porsche C88 (відео)
Наприкінці ХХ століття китайський уряд задумав програму розвитку особистого транспорту в країні. Про поставки дорогих автомобілів, як сьогодні, на той момент і мови не йшло. На першому місці була практичність, надійність і низька вартість.
Для цього в рамках проекту приблизно 20 закордонним виробникам було запропоновано створити прототип бюджетного автомобіля, який задовольнив би невибагливих китайських покупців. Свій варіант у Порше розробили за чотири місяці!
Такі елементи, як непофарбовані бампери (а також зовнішні дзеркала) і пластикові молдинги на дверях, як і штамповані 15-дюймові диски, одразу видають бюджетну орієнтацію перспективної моделі.
Але ви тільки погляньте на роздуті арки і явно великі для цього автомобіля колеса – хіба це не ДНК справжнього спорткара Porsche? Підозрюємо, ці рішення все ж були продиктовані певними споживчими характеристиками і виробничими особливостями, але вийшло цікаво, а фантазувати ніхто не забороняє.
Для Porsche C88 навіть було створено окремий бренд, адже такі експерименти погано поєднувалися з іміджем виробника бажаних машин. Тому на кузові цього милого седанчика немає логотипів Порше. До речі, індекс моделі теж становить певний інтерес. С – це China (Китай), а 88 – найпопулярніше і позитивне число в Піднебесній, яке символізує багатство і всіляке благополуччя.
Водночас інтер’єр вийшов доволі футуристичним. Можливо, трохи застарілим для середини 90-х, але це ж найдешевший Порше! Приємні біонічні мотиви співіснували разом з функціональністю і простими оздоблювальними матеріалами. До речі, хоч фактичний об’єм простору визначити непросто (і ми нічого не знаємо про розмір багажника), всередині, здається, достатньо вільного місця для дорослих пасажирів. При довжині кузова трохи більше за 4 м!
Взагалі в цьому автомобілі творці бачили своєрідну реінкарнацію VW Beetle — доступного і надійного автомобіля для будь-якої сім’ї. В цьому випадку, китайської. Хоча в компанії далекоглядно підігнали прототип під суворі вимоги європейського законодавства, адже в планах було вивести перспективну новинку і на інші ринки.
На жаль, уряд Китаю згорнув програму, а всі напрацювання світових компаній виявилися марними. Чомусь в Porsche в підсумку також відмовилися від ідеї продавати С88 в Європі.