Як правильно обрати уживаний автомобіль
Кожен із нас знає, що всі автомобілі автоматично втрачають 10% від своєї початкової вартості після виїзду з автосалону. Тому дедалі більше людей віддають перевагу вживаним авто. Утім, щоб така купівля не завдала майбутньому власнику матеріальних збитків, слід знати, як правильно обрати уживаний автомобіль. Розглянемо, що потрібно врахувати під час вибору вживаної машини.
Історія автомобіля
За статистикою, 48% виставлених на продаж автомобілів хоч раз потрапляли в ДТП, а 18% мають скручений пробіг. Щоб не стати жертвою обману і придбати «чисту» машину, необхідно перевірити її історію за ВІН-кодом. Він являє собою ідентифікаційний номер, який присвоюється всім транспортним засобам на заводі. Слід зайти на офіційний ресурс ДІБДД і вбити 17-значний код, після чого потенційний покупець дізнається необхідну інформацію про потрібне авто.
Стан кузова
Огляд кузова треба проводити на чистому автомобілі і за достатнього рівня освітлення. Крім ретельного візуального огляду, важливо звернути увагу на такі моменти:
- стики між капотом і крилами, стійками та дверима йіншими елементами – різниця в їх ширині свідчить про аварійне минуле авто;
- наклейки та написи – найчастіше їх використовують для маскування дефектів;
- закриття всіх дверей – вони мають зачинятися з однаковим зусиллям і звуком;
- місця кріплення бампера і лонжерони – складки металу і сколена фарба свідчать про те, що автомобіль витягали на стенді;
- підкрилки, пороги і днище авто – ці елементи схильні до корозії.
Двигун
Перевірку двигуна рекомендується проводити в автосервісах, але досвідчені автомобілісти можуть зробити це самостійно:
- оглянути двигун щодо патьоків, деформації та сторонніх рідин;
- послухати звук заведеної машини, який має бути рівним і однієї тональності;
- підключити діагностичний провід для виявлення помилок бортового комп’ютера і проблем мотора;
- оглянути підкапотний простір для визначення лобових зіткнень авто;
- проїхати на машині і побачити мотор у дії.
Ходова частина
Щоб визначити приблизний стан ходової частини авто, слід перевірити його амортизатори та пружини. Погойдування автомобіля більше двох разів при його підштовхуванні свідчить про несправність амортизаторів, а занадто низька підвіска підказує, що пружини просіли.
Однак все ж не варто економити на огляді ходової частини на СТО, оскільки купівля авто з несправною «ходовою» згодом призведе до великих витрат на його ремонт. Якщо грошей не вистачає одразу, то краще взяти швидку позику в МФО, наприклад, Moneyveo.
Салон
Невеликі потертості та подряпини є у салоні майже всіх старих авто, але стерті кермо та накладки педалей – привід задуматися про реальний пробіг автомобіля. До речі, термін зношування цих елементів відрізняється залежно від марки машини, тому краще дізнаватися про це у виробника (можливо, це норма).