X

Як обрати уживане авто за оголошенням і оцінити стан за фото

Некоторые фото и данные в объявлениях позволяют почерпнуть немало полезной и важной информации и помочь в выборе б/у авто еще до осмотра "живьем"

Ринок уживаних авто в Україні  переживає справжній бум. Введення пільгового акцизу сприяло суттєвому зростанню продажу, та й нерозмитнені авто на іноземній реєстрації завозять дедалі частіше і активніше.

Звісно, вибір уживаних автомобілів величезний. Для прикладу, на сайті avtobazar.ua наразі зареєстровано майже 200 тисяч оголошень про продаж. У такому морі пропозицій дуже легко заплутатися, тим паче, що велика кількість нечистих на руку продавців намагаються обдурити.

Однак не у всіх це добре виходить, тим паче, що фото та інформація з оголошення можуть багато чого розповісти про машину. Певне враження про автомобіль можна скласти навіть за фотографією.

Для початку добре було б правильно сформулювати пошуковий запит на сайті. Не зайвим буде відсіяти биті та нерозмитнені автомобілі (якщо, звісно, ви не їх шукайте) – це суттєво зменшить кількість оголошень.

Потім бажано відмовитися від авто із занадто низькою вартістю. Якщо ціна сильно відрізняється від середньої вартості моделі, отже, від автомобіля хочуть швидше позбутися і/або він проблемний. Старе авто в хорошому стані і за заниженою ціною дуже швидко забрали б перекупники. Взагалі, авто, які продають по кілька місяців – зазвичай проблемні (якщо це не рідкісні і не вкрай непопулярні моделі).

Крім того, у кожної моделі є своя специфіка і цільова аудиторія. Одні автомобілі популярні серед таксистів, інші вважаються жіночими, треті – “бандитськими”. Нехай це і стереотипи, але їх також не варто відкидати – не на порожньому ж місці вони з’явилися.

Про що разкажуть фотографії

Після цього переходимо, власне, до самих оголошень. Звісно, краще дивитися ті з них, де більше фотографій автомобіля з різних ракурсів. Звичайно, далеко не всі знімки в оголошеннях якісні, але вони можуть дати чимало корисної інформації. Наприклад, якщо автомобіль сфотографували тільки з одного боку, цілком можливо, що таким чином продавець намагається приховати пошкодження. На фото цілком реально розгледіти перефарбовані кузовні деталі різних відтінків.

Дешевий тюнінг може свідчити про те, що авто побувало в ДТП і його таким чином відремонтували. Нерідко бампери або фари з тюнінгом дешевші ніж оригінальні запчастини. Другий момент – велика кількість “бойових” атрибутів та спойлерів може свідчити про те, що власник такого авто, найімовірніше, їздив на ньому так, щоб показати всім можливості свого “боліда”.

Фон на фото також здатний багато розповісти. Наприклад, автомобілі на парковках – свідчення того, що продавцем є перекупник або автосалон. Особливо, якщо машина вже на транзитних номерах.

Вивчаємо оголошення

У значної частини уживаних авто пробіг скручений і нічого дивного в цьому немає – навіть в Європі цим не гребують. Про великий пробіг свідчать пожовклі фари, пошкоджене оздоблення сидінь або стерті педалі. Це все також нескладно помітити з фото. Та й порівняти рік випуску з пробігом нескладно. Малоймовірно, що у 10-15-річного авто пробіг менше ніж 100 тис. км. Як приклад – історія про перекупника і Skoda Superb.

До речі, іноді вигідніше взяти машину з трохи більшим пробігом. Чому? Та тому, що нерідко в цьому разі вже пройдено планове ТО і замінені витратні матеріали. Авто з пробігом 65 тис. км і пройденим на 60 тис. км має привабливіший вигляд, ніж машина, яка проїхала 57-58 тис. км і ще має побувати у механіка.

Власник як джерело інформації

Розмова з продавцем також може стати джерелом корисної інформації. Не зайвим буде поцікавитися причиною продажу автомобіля. Правду ви все одно не дізнаєтеся, але за тоном і реакцією зможете скласти певну картину. Якщо власник авто не називає точний пробіг або плутається в інформації про останнє ТО, найімовірніше, це перекупник. Важливим плюсом є наявність сервісної книжки з відмітками офіційної СТО. Але це не панацея.

Мають насторожити оголошення з поміткою “терміново”. Звісно, продавець напевно скаже, що йому дуже потрібні гроші, він їде за кордон, і це цілком може бути правдою. Але в цьому разі явно має викликати підозру пропозиція обміну авто. Отже, власник лукавить і не надто потребує коштів, а просто намагається пошвидше “сплавити” автомобіль.

Відмова від продажу зі зняттям з обліку і пропозиція продати авто за дорученням також мають викликати підозру. Цілком можливо, що з документами на машину не все гаразд. Це може бути і крадене, і кредитне авто, і автомобіль-двійник.

Таким чином шляхом вивчення оголошень і розмови з продавцями можна легко відсіяти небажані авто та суттєво звузити коло пошуку. Після цього можна розпочинати огляд тих машин, які пройшли перевірку.