X

Що ви не знали про найвідоміший автомобіль у світі

DeLorean — красивый изысканный автомобиль с короткой историей, который и сегодня продолжает многих сводить с ума. Готовы удивляться?

DeLorean DMC-12 — мабуть, найвідоміший автомобіль у світі. Чому? Ми живемо в постійному зв’язку з поп-культурою, а кіноіндустрія є її найяскравішим проявом. Важко згадати інший автомобіль, який був би так само тісно пов’язаний з кіно.

Серія фільмів “Назад у майбутнє” подарувала DeLorean неймовірну популярність. Щоправда, трохи несвоєчасно, адже перша картина вийшла у прокат в 1985 році, а автовиробник встиг припинити виробництво ще в 1982-му.

Не біда, адже ми це взяли і вже погодилися з тим, що DMC-12 — справжня автомобільна класика. Вічна, стильна і бажана. Що ж ви могли не знати про цей автомобіль?

Кузов цієї ефектної машини виконаний з нержавіючої сталі. Напевно, одна з найбільш характерних рис DeLorean. За заявами численних фахівців, найкращий спосіб зберігати цей кузов сяюче чистим – мити бензином. Він ефективно видаляє складні забруднення і зберігає блиск металу. Врахуйте, доглядати за нержавіючою сталлю не так просто, тому бензин виявиться цінним помічником. А чи знали ви, що кузови п’яти автомобілів були покриті 24-каратним золотом?

Коли Джона Делореана заарештували за торгівлю наркотиками, на його автомобільному виробництві довелося поставити хрест. Компанія Big Lots викупила всі непродані автомобілі і навіть неготові кузови й компоненти і продавала їх до 1994 року. До речі, передусім машини DeLorean орієнтувалися на ринок США. Але було підготовлено 16 екземплярів з правим кермом. Сьогодні на аукціонах за такі авто просять в середньому удвічі більше ніж за ліворульні через їх рідкість.

Спочатку DMC-12 замислювався як передньомоторний автомобіль з роторним двигуном Ванкеля. Але в підсумку отримав середньомоторне компонування, а сам агрегат являв собою V6, створений спільними зусиллями Volvo, Peugeot і Renault. 170-сильний двигун дозволяв витрачати на розгін до 100 км/год лише близько 9 с! Максимальна швидкість перевищувала 160 км/год, але спідометр у такому разі показував максимально можливу позначку — 137 км/год (85 миль/год).

Неймовірні двері у вигляді крил чайки сконструювала компанія, яка виробляла компоненти для літальних апаратів NASA. Між іншим, ця технологія все ще приносить користь. Адже прес-форми, що надавали характерного вигляду дверним панелям, і досі використовуються як якорі для рибальських сіток в Ірландії.

Читайте також:
Легендарный седан Toyota сняли с производства