Великою Британією на автомобілі. Поради мандрівникам
У Британії важко сховатися від правосуддя. Вся країна, а особливо столиця, буквально вкрита відеокамерами, які стежать за трафіком, швидкістю руху, в’їздом у центр міста і навіть висотою осей вашого автомобіля. Причому вони неупереджені не тільки до місцевих машин, а й до іноземних. Порушити і зникнути безкарно тут практично неможливо.
А порушити місцеві правила руху для європейця елементарно, просто навіть з необережності. Тут лівосторонній рух, тобто, за нашим розумінням, всі їздять зустрічною. Добре б, якби просто їздили! Кермо у місцевих автомобілів розташоване праворуч, ручник і ручка КП – під лівою рукою, а потрібно обганяти справа. Але найбільший шок викликає проїзд перехресть, особливо кругового руху, яких тут, як і у всій Європі, безліч.
Більше того, пильнувати треба навіть після того, як вийшов із машини і став пішоходом. Наприклад, щоб перейти дорогу, необхідно спочатку подивитися не наліво, а направо – інакше можуть і задавити. Хоча часто перед переходом є напис, куди потрібно дивитися.
Ще одна неприємність – відстані тут міряють в милях, а швидкість в милях на годину. Тому в місті максималка не 50, а 48 км/год (30 миль на годину), на автомагістралі – 112 км/год (70 миль на годину). Перевищувати можна, але радари налаштовані за таким принципом: перевищення вважається караним, якщо перевищив на 10% від максимальної швидкості плюс 2 км/год, тобто в місті можуть оштрафувати за їзду понад 35 миль на годину, на автомагістралі – 79 миль на годину. Перевищення швидкості карається штрафом від 100 до 1000 фунтів стерлінгів.
Розмовляти по телефону в машині водієві не можна не лише в дорозі, а й навіть перед світлофором або в заторі. Помітили – давай 100 фунтів штрафу.
Єдина віддушина для автомобілістів – невелика кількість платних доріг. Є лише одна така автомагістраль, проте багато платних мостів. Платним є також в’їзд легкових машин у центр Лондона в робочі дні (від 11,5 фунтів). Причому там немає ніяких шлагбаумів – тільки попереджувальний знак. А знаходять порушників ті ж таки всюдисущі відеокамери.
У Британії все дорого. А штрафи – просто космічні, особливо якщо їх переводити у гривні. Наприклад, якщо сісти за кермом напідпитку і не розрахувати норму (а вона тут доволі висока – 0,8 проміле), то штраф становитиме – ні багато ні мало – 5000 фунтів. Плюс права забирають на рік і можуть посадити до в’язниці на півроку. Якщо п’яним, не дай Бог, збив людину, тюремне ув’язнення на 14 років забезпечено. І не відкупишся!
Економимо на роумінгу з Vodafone
Велика Британія через високий курс валюти і високий рівень життя громадян є дуже дорогою для проживання країною. Не виняток і мобільний зв’язок. Наприклад, найдешевший тариф за користування мобільним зв’язком від мережі Vodafone у Великій Британії становить 17 фунтів на місяць (537 гривень). За цим тарифом можна розмовляти безкоштовно тільки всередині Сполученого Королівства. З карткою від Vodafone Україна за набагато меншу суму можна отримати більше зв’язку. Так, для контрактних клієнтів у нашій країні, які вносять щомісячну абонплату в 500 грн, цілий місяць у Британії доступні 500 безкоштовних вхідних хвилин з будь-якого оператора світу, а також 500 хвилин вихідних на телефон мережі Vodafone Україна. Крім того, можна користуватися мобільним Інтернетом (до 500 МБ) і надсилати текстові або медіаповідомлення (500 штук на місяць). А для тих абонентів Vodafone Україна, які не планують настільки активно користуватися мобільним зв’язком за кордоном, існують пакети передплачених послуг. Для найбільш доступних вхідні та вихідні дзвінки на свою мережу коштують лише 2 грн за хвилину, для решти в пакет на 7 днів входить стільки безкоштовних хвилин, скільки на батьківщині гривень треба заплатити за місяць. Наприклад, в пакеті RED S з абонплатою 100 грн на місяць доступно 100 безкоштовних хвилин.
Зв’язок
Єдина служба допомоги – 999 або 112
Фото Андрія Хоменка