Бронетранспортер "Дозор-Б" отримав спарені гармати
Бронетранспортер “Дозор-Б” з новим бойовим модулем “Вій” показали 11 вересня на День танкіста. Машину допрацював Київський бронетанковий завод, який займається ремонтом різної бронетехніки. Особливість бойового модуля “Вій” – спарені 23-мм автоматичні гармати. Таким чином бронетраспотер “Дозор-Б” став набагато ефективнішим у знищенні техніки та живої сили противника.
За словами головного інженера Київського бронетанкового заводу Андрія Полихіна, машина пройшла всі необхідні випробування. Дехто сумнівався, що вона встоїть на колесах під час стрільби з такої потужної зброї. Машина виявилася стійкою в усіх площинах. Модуль “Вій” встановлений поки що на один бронетранспортер. Не виключено, що його буде допрацьовано – зокрема, в парі з гарматами змонтують ще й кулемет калібру 7,62 мм (таке було побажання військових). Також опрацьовується питання про оснащення “Дозор-Б” новими прицілами наведення, зокрема з функцією тепловізора.
Нагадаємо, що бронетранспортер “Дозор-Б” було прийнято на озброєння української армії влітку 2016 року. Хоча перші його зразки показали ще в далекому 2004 році на виставці в Києві. Сьогодні машини складають на Львівському бронетанковому заводі. Під час виготовлення бронекорпуса можна використовувати як українську, так і польську сталь. Броня здатна витримати обстріл зі стрілецької зброї з бронебійними кулями, а також захистити від осколків снаряда калібру 152 мм.
Якщо говорити про показану машину з новими 23-мм гарматами, то вона має додатковий захист у вигляді катаних броньових листів – так звані дестабілізуючі екрани. Останніми укрита як кабіна, так і десантне відділення, а також боковини моторного відсіку. Між листами і основним бронекузовом спеціально зроблено проміжок, щоб ефективніше захистити від бронебійних куль.
Бронетранспортер “Дозор-Б” має бойову масу близько 8 т. Довжина машини становить 5,4 м, ширина – 2,4 м і висота – 2,28 м. Сьогодні машина комплектується великокаліберним кулеметом 12.7 мм – НСВТ або КТ- 12,7. Як силовий агрегат застосовано турбодизель Deutz потужністю 190 к.с. З ним у парі працює автоматична коробка передач Allison. Максимальна швидкість досягає 100 км/год. Концерн “Укрборонпром” здатний щорічно поставляти військовим до сотні одиниць “Дозор-Б”.