В Альпах випробували батарейні та водневі вантажівки Mercedes-Benz Actros
На високогірних дорогах Австрійських Альп пройшли ходові випробування найновіших електричних сідлових тягачів Mercedes-Benz Actros. Почнемо з моделей GenH2, що працюють на водні. Одна з машин була заправлена рідким воднем. У складі 40-тонного автопоїзда вона пройшла 70-кілометрову ділянку між Інсбруком та перевалом Бреннера. Останній є однією з основних артерій комерційного автотранспорту в Європі з пропускною здатністю до 2,5 млн. вантажівок на рік.
Другий тягач працював на газоподібному водні, заправленому на власній станції австрійської харчової компанії MPREID, що має електролізний завод на відновлюваних джерелах енергії. Ця машина покрила відстань у 40 км між Інсбруком та селищем Аксамер-Лізум, розташованим на висоті 1560 м над рівнем моря.
Зауважимо, що компанія Daimler Truck при розробці вантажівок GenH2 віддає перевагу рідкому водню, який має велику щільність енергії, що дозволить досягти запасу ходу 1000 км. Серійне виробництво таких машин заплановано на другу половину десятиліття.
У випробування альпійськими дорогами зі складною топографією також брав участь і батарейний електричний сідловий тягач Mercedes-Benz eActros 300, і також у складі завантаженого автопоїзда. Деякі ділянки маршруту були розташовані на висоті до 1800 м над рівнем моря. Така машина, укомплектована трьома акумуляторними блоками по 112 кВт.год. кожен, забезпечує запас ходу до 220 км. Заряджання батарей від 20 до 80% ємності на станції потужністю 160 кВт (400А) відбувається всього за годину з хвостиком. Серійне виробництво електротягача стартує вже цієї осені.
А на 2024 рік заплановано розпочати випуск сідлового тягача eActros LongHaul, що має запас ходу вже до 500 км. Застосовані на ньому літій-залізо-фосфатні батареї можна буде зарядити від 20 до 80% ємності всього за півгодини при використанні мегаватної станції. Нагадаємо, що Daimler Truck у рамках Паризької кліматичної угоди поставив за мету пропонувати на ринках ЄС, США та Японії виключно вуглецево-нейтральні автомобілі вже з 2039 року.