В Україні презентували перший військовий робот THeMIS в рамках проекту «Журавель»
Сьогодні, 8 вересня на полігоні біля Києва презентували перший військовий робот у рамках проекту “Журавель”, ініційованого Медичним Добровольчим Батальйоном Госпітальєри за підтримки неурядової організації “Res_Publica. Брати по Зброї “.
Це самохідна гусенична платформа THeMIS, розроблена і виготовлена естонською компанією Milrem Robotics. Вона може бути оснащена різними бойовими модулями, але в даному випадку була продемонстрована у виконанні для евакуації поранених з поля бою.
Платформа оснащена камерами, що забезпечують кут огляду в 360 град., лідаром, а також тепловізором. Радіус дії досягає кілька кілометрів. Управляється дистанційно – за допомогою пульта-джойстика та окремого монітора, який оператор носить у спеціальній нагрудній сумці.
THeMIS має компактні габарити: довжину 240 см, ширину 200 см і висоту 115 см. При спорядженій масі 1635 кг вантажопідйомність досягає 1200 кг, тому на неї можна без проблем встановити комплект навісного бронювання.
Цікаво, що THeMIS має гібридний дизель-електричний привід. Година автономної роботи становить 15 годин. При цьому платформа може пересуватися виключно на електротязі протягом півтори години, що робить її безшумною, а значить малопомітною. Максимальна швидкість на місцевості досягає 20 км/год.
Ціна THeMIS UGV становить близько 300 тис. євро, однак цей екземпляр був придбаний «Благодійним Фондом Петра Порошенка» зі знижкою в кілька десятків відсотків. На презентації робота був присутній й Посол Естонії в Україні. Зазначимо, що за останні місяці Естонія поставила для ЗСУ понад 350 дронів, без яких сьогодні просто немислима розвідка і коригування вогню.
Що ж стосується дистанційно керованої платформи THeMIS, то вона після відповідного доопрацювання вирушить на фронт рятувати поранених. Зазначимо, що проект під назвою «Журавель» був названий на честь українського воїна Ярослава Журавля, який два роки тому героїчно загинув у зоні ООС на сході країни. Боєць був поранений, проте противник не дав його врятувати, використовуючи як приманку для обстрілу прибулих на допомогу товаришів.
Тому життєво важливо, щоб таких платформ як THeMIS UGV у нас було якомога більше – хоча б по одній в кожній бригаді. Цього року виробник готовий виготовити та поставити для ЗСУ ще 14 таких роботів. І кошти на це, хочеться вірити, вдасться зібрати. Героям Слава!