- Акциз:
- Мито:
- ПДВ:
- Загальна вартість розмитнення:
- Загальна вартість авто разом із розмитненням:
- Внесок до пенсійного фонду:
Зростання цін на машини помітно збільшується з кожним роком. Це призводить до значного зростання попиту на покупку авто за межами України. Відповідно до законодавства, привезти до нашої країни можна не лише легкові моделі, а й вантажні. При цьому другі з них піддаються розмитненню на більш вигідних умовах. Розмитнити грузовик можуть як фізичні особи так і юридичні. Перед тим, як вивчити, як розмитнити вантажний автомобіль 2023, варто розібратися в особливостях цього виду транспорту.
Вантажний транспорт: що потрібно знати?
Весь транспорт вантажного типу об’єднаний в одну категорію і має кодування 8704. Вона, у свою чергу, має свої коди, які складаються з 10-ти цифр і поділяють всі ТЗ за такими критеріями, як:
- загальна маса машини;
- тип силового агрегату;
- вік авто;
- потужність двигуна.
Розмитнення вантажівки відрізняється від легкового типу автомобіля тим, що при оформленні враховуватимуться не лише характеристики двигуна, а й загальна маса транспортного засобу. При цьому авто має відповідати стандарту Євро-5.
Які вантажні автомобілі можна ввозити в Україну?
Доступні для розмитнення машини вантажного типу можна умовно розділити на чотири великі групи, а саме:
- Вантажна спеціалізована техніка. Ця група належить до підкатегорії 8705. До неї можна віднести автокрани, пожежні авто, бурові установки, машини для прибирання доріг і пересувні лабораторії, автобетонозмішувачі, машини спеціального призначення для телевізійних станцій та інші.
- Вантажопасажирські автомобілі-фургони. Розмитнення комерційного транспорту цього типу може відбуватися за процедурою як для легкових авто (категорія 8703), так і для вантажних, адже згідно із законодавством не існує окремої категорії для вантажопасажирських авто.
- Стандартні вантажні машини. Це авто, яке оснащується звичайною платформою. За потреби на неї може бути встановлений фургон, бортовий кузов, спеціалізоване обладнання, цистерна, рефрижератор.
- Пікапи. Також можуть проходити розмитнення за процедурою для легкових або вантажних транспортних засобів (залежно від типу авто).
Як розмитнити фуру: особливості процедури для фізичних та юридичних осіб
Розмитнення вантажних машин для особистого користування можливе лише в тому випадку, якщо авто відповідає екологічному стандарту Євро-5, що діє з 2007 року, або Євро-6, що діє з 2015 року. Це означає, що за кордоном придбати можна лише більш сучасний автомобіль, випущений не раніше, ніж у 2007 році. Щоб оформити машину, варто враховувати, що:
- транспортний засіб необхідно зняти з обліку;
- потрібно надати рахунок, фактуру або інвойс із печаткою;
- необхідно сплатити податки;
- необхідно надати документ на право власності (договір купівлі-продажу, дарчу).
При оформленні вантажного транспорту фізичною особою власник авто не може скористатися преференціями (зниженим митом). Водію необхідно буде сплатити повну вартість мита.
Юридичні особи можуть ввезти до України вантажний транспорт, який відповідає не лише стандартам Євро 5 та Євро 6, а й Євро-3 (машини, випущені від 1999 року). Це дозволить придбати закордоном ТС вартість яких значно нижча. Крім того, юридичні особи можуть сплатити мито за зниженим тарифом, за умови наявності преференційного сертифікату про походження. Калькулятор розмитнення вантажного авто дозволить розрахувати точну вартість усіх податкових платежів ще до проходження митниці.
Який вантажний транспорт не можна розмитнити в Україні?
Відповідно до законодавства, в Україну не можна привезти будь-який тип транспортного засобу, у тому числі вантажне авто, вироблене країною-агресором – росією. Крім того, неможливо ввезти автомобіль, привезений із тимчасово окупованих територій, наприклад, Кримського півострова.
Які вантажні автомобілі потрапляють під безкоштовне розмитнення?
На час військового стану вантажні транспортні засоби, ввезені для заповнення потреб фронту, не підлягають оподаткуванню. Їх потрібно ввозити до країни як гуманітарну допомогу за спрощеною процедурою. Благодійній організації слід уважно підготувати документи, щоби процес оформлення пройшов максимально швидко. У решті випадків необхідно сплатити податкові мита. Калькулятор розмитнення вантажного авто в Україні дозволить наперед розрахувати вартість розмитнення, щоб підготувати необхідну суму заздалегідь.
Скільки коштує розмитнення вантажного авто в Україні
Сума оформлення вантажного типу транспорт складається із трьох частин – податкового мита, акцизу та податку на додану вартість (ПДВ). Найбільш складним для розрахунків є акциз, тому розібратися з ним буде набагато легше за допомогою кількох таблиць.
Основні критерії, які впливатимуть на цей податок – це вік транспортного засобу, обсяг силового агрегату та загальна маса авто. Нижче представлені докладні дані про те, як розрахувати вартість розмитнення вантажівки за умови, що двигун машини має об’єм не вище 2500 кубічних сантиметрів і загальною масою не більше 5 тонн.
Вік машини | Ставка за кубічний сантиметр |
Від 5 років | 0,02 євро |
5-8 років | 0,8 євро |
Більш 8 років | 1 євро |
Для сравнения стоит рассмотреть грузовой транспорт с общей массой свыше 5, но не более 20 тонн.
Вік машини | Ставка за кубічний сантиметр |
Від 5 років | 0,026 євро |
5-8 років | 1,04 євро |
Більш 8 років | 1,3 євро |
Щоб дізнатися, скільки коштує розмитнення тягача в Україні, можна скористатись нашим онлайн-калькулятором розмитнення вантажного транспорту. Розрахунки здійснюються максимально точно, оскільки для обчислень необхідно вказати точні дані машини (тип двигуна, вік та інші). Варто зазначити, що транспортні засоби вантажного типу, що належать до категорії 8705, не оподатковуватимуться акцизним збором. Але для оформлення авто потрібно сплатити податок на додану вартість, що становить 20%. Також потрібно буде заплатити мито – від 5 до 10% (залежить від того, хто саме ввозить авто до країни – фізична чи юридична особа).
Як розрахувати розмитнення вантажного авто: пакет документів
Оформлення вантажного транспортного засобу можна виконати максимально короткий термін. Це можна зробити самостійно або найнявши спеціалізованого брокера. У першому випадку водієві потрібно підготувати пакет документів. Саме від правильності підготовки паперів залежить, наскільки швидко транспортний засіб пройде всі етапи розмитнення та буде зареєстровано згідно із законодавством України. Для оформлення потрібно надати:
- технічний паспорт (транзитний чи тимчасовий);
- експортну митну декларацію;
- свідоцтво власності (договір дарування або купча);
- рахунок, інвойс або фактура з точно вказаною вартістю;
- сертифікат походження EUR.1 (подається лише за наявності);
- попередня декларація із сплаченими митними платежами.
Які авто потрапляють під категорію вантажних
Усі вантажні машини для розмитнення об’єднані в одну категорію 8704 УКТЗЕД. Але якщо з спеціалізованою вантажною технікою все гранично ясно, то з пікапами і фургонами це не так, оскільки дані типи машин можна віднести як вантажний, так і до легкової категорії. Розмитнення фургона як вантажного виду транспорту здійснюється, якщо:
- він має сидіння типу «лавка» і вони не обладнані ременями безпеки,
- у нього відсутні вікна в бічних панелях задньої частини,
- є окрема кабіна для водія та пасажирів,
- вантажна зона не оснащена внутрішнім оздобленням, освітленням, системою вентиляції та килимовим покриттям,
- є окрема платформа, оснащена бічним та заднім бортом,
- передбачена стаціонарна панель між зоною водія та задньою зоною.
Розмитнення пікапа як вантажного авто можливе тільки в тому випадку, якщо довжина підлоги внутрішньої частини, призначеної для перевезення вантажів, становить більше 50% колісної бази машини (або якщо машина має більше 2 осей).
Пільги
Придбати вантажний транспортний засіб за кордоном є набагато вигіднішим, ніж на території України. Це стосується як нових автомобілів, так і підтриманих. При цьому машини, які вже були у використанні, зазвичай відрізняються кращим станом через високу якість експлуатаційних умов. Займатися розмитненням можна самостійно (або найнявши спеціальних брокерів), яким добре знайома дана процедура. У першому випадку необхідно заздалегідь дізнатися, які є пільги на розмитнення вантажного транспорту. Це дозволить заощадити значну суму коштів, адже податками оподатковуються усі види транспортних засобів.
Хто має пільги на розмитнення вантажного автомобіля в Україні 2023
Після початку повномасштабної війни на початку 2022 року в країні діяли правила «нульової розмитнення». Представники влади вирішили скасувати обов’язкову сплату податку для полегшення роботи благодійних організацій, які постачали автомобілі для фронту. При цьому такими умовами оформлення авто могли скористатися і прості українці, які бажають зареєструвати свою машину в Україні. Але на початку літа податки повернули, оскільки бюджет недоотримав мільярди гривень.
На сьогоднішній день ввезти авто за умовами «нульової розмитнення» можна тільки в тому випадку, якщо воно ввозиться для військових потреб. У такому разі ТЗ оформляється як гуманітарна допомога. Щоб не сплачувати податки займатися збором та підготовкою документів для реєстрації мають волонтери. Їм необхідно надати письмовий запит від військової частини з проханням придбати машину.
Крім того, до Верховної Ради було подано законопроект №7652, згідно з яким пропонується повернути пільгові умови розмитнення для деяких осіб, а саме:
Пільги на розмитнення приватним особам
До цієї категорії потрапляють усі ті, хто втратив свій транспортний засіб у результаті повномасштабної війни. Пільгові умови поширюватимуться на кількість знищених машин, яка була зареєстрована за фізичною особою до початку вторгнення.
Пільги на розмитнення учасникам бойових дій
Надається особам, які беруть участь в обороні та забезпеченні національної безпеки України. А також родичам загиблих учасників бойових дій.
Пільги на розмитнення особам з інвалідністю
Йдеться про людей, які стали інвалідами внаслідок збройних дій, диверсій та терактів з боку Російської Федерації.
На даний момент законопроект перебуває на розгляді. Через воєнний стан, що діє на території України на даний момент, не передбачено жодних пільг для фізичних осіб на розмитнення вантажних машин.