На отличных автобанах Германии нет скоростных лимитов, при этом такие дороги совершенно бесплатны. Это ли не рай для любящих проехать с ветерком!
Німеччину можна назвати зразковою країною для автомобілістів. Місцеве населення любить машини, і тут створено всі умови для безпечної їзди. Відмінні рівні дороги, відсутність плати за їх використання (виняток – два тунелі і пара міст з платним в’їздом), зрозумілі знаки, наявність розмітки, сигнальні світлофори з живленням від сонячних батарей і чиста придорожня територія – і це практично на всій території величезної країни. Єдине, що бентежить мене під час проїзду маленькими містечками і сілами – знаки початку населених пунктів. Вони невеликі і жовтого кольору, тому іноді їх можна не помітити. Адже тут треба знижувати швидкість до 50 км/год! Більше того, в центрі деяких міст існує обмеження швидкості – 30 км/год, і що дивно, його дотримуються навіть якщо там немає камер фіксації порушень ПДР.
У містах існує кілька варіантів паркування. В деяких місцях можна стояти тільки місцевим жителям. На більшості наземних парковок для оплати треба купити спеціальний паркувальний диск, який встановлюється під склом. Якщо ви їдете в супермаркет або великий торговий центр, навігатор, як правило, поведе вас прямо на парковку, найчастіше організовану під землею. Перед нею є табло, де зазначено кількість вільних місць. Якщо там все зайнято, доведеться запаркуватися в іншому торговому центрі. Якщо не заплатити за паркування, вас оштрафують – залежно від неоплаченого часу від 10 до 30 євро.
Автобанами, незважаючи на відсутність обмежень, не всі несуться як очманілі. «Гонщики» на спортивних машинах іноді проносяться лівим рядом, але основний потік йде зі швидкістю 130 км/год. Так безпечніше і палива менше використовується. До речі, зупинятися, їхати заднім ходом і рухатися повільніше за 60 км/год на автобанах заборонено.
Німецькі водії переважно ввічливі, часто пропускають колег, що заґавилися, не сигналять і не об’їжджають вільними смугами. Наприклад, якщо на автобані затор (а таке буває біля великих міст, коли населення виїжджає на відпочинок або повертається з нього), ніхто не їде вільною смугою для екстрених служб. Так само відбувається і в містах – ніхто не рухається лініями для маршрутних транспортних засобів.
Пішоходів і велосипедистів пропускають завжди, навіть якщо вони не зовсім праві. Тому і аварій мало. Звісно, загальна правильність і культура водіння прищеплюється не тільки вихованням. Тут діє жорстка система штрафів. І якщо невеликі разові порушення ПДР караються не дуже великими сумами, то регулярні і грубі ведуть до суттєвих проблем, аж до конфіскації автомобіля та втрати водійського посвідчення.
Ще одне правило, яке треба запам’ятати в Німеччині: «написаному вірити». Тобто якщо на німецькій дорозі висить знак обмеження швидкості, то краще його дотримуватися. Попереду або ремонт, або небезпечний поворот, або інші ускладнення. Просто так знаків тут не вішають.
Поліція малопомітна, але в потрібних випадках з’являється швидко. Невеликий штраф можуть взяти готівкою або кредитною карткою. Крім стаціонарних камер фіксації порушень зустрічаються і «облави», коли швидкість або ступінь сп’яніння поліцейські перевіряють на звичайній ділянці дороги.
Як стати «своїм» у німецьких стільникових мережах
Щоб менше витрачати грошей на мобільний зв’язок, раніше купували туристичні або місцеві SIM-карти. Але сьогодні є простіший і дешевший спосіб – скористатися одним з тарифів Vodafone. Якщо ви є абонентом компанії Vodafone Україна, в Німеччині можна користуватися тим самим номером без особливих обмежень. Для цього треба активувати послугу «Роумінг як вдома», набравши комбінацію *600# та клавішу виклику. В усіх тарифах передоплати оператора вона діє протягом тижня. При цьому залежно від пакета надається певна кількість мегатайт мобільного Інтернету, SMS/MMS, а також безкоштовних вхідних хвилин із будь-яких операторів світу і вихідних на номери Vodafone Україна і МТС Україна. Так, у пакеті Red S безкоштовних 90 хвилин, мегабайт, SMS/MMS, в пакеті Red M – 150, в Red L – 270. Контрактні абоненти (пакет Red XL) отримують цілих 500 безкоштовних хвилин, мегабайт мобільного Інтернету та SMS/MMS на місяць.
Корисні телефони | |
Європейський екстрений номер | 112 |
Пожежна служба | 112 |
Поліція | 100 |
Швидка допомога | 112 |
Туристична поліція | 171 |
Фото з архіву редакції