Україна практично повністю залежить від імпорту нафтопродуктів. Поставки палива здійснюються з різних країн ближнього зарубіжжя. Зокрема з Білорусі імпортується 38% палива, з Росії – 37%, а з Литви – 10%. Щоб зменшити цю залежність, депутати запропонували змінити склад пального, що реалізується на АЗС країни.
Відповідний законопроект №3356 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язковості використання рідкого біопалива в галузі транспорту” зареєстрував Комітет Верховної Ради з питань енергетики. Цей проект закону передбачає обов’язкове додавання до всіх видів пального біопалива (біоетанолу).
Як повідомив на своїй сторінці у Facebook депутат від Партії “Слуга народу” Олег Семінський, з 1 липня 2021 року частка біоетанолу в загальному обсязі палива повинна становити щонайменше 5%. Потім вона має зрости до 6%, а після – до 7%. Цей незначний відсоток дасть змогу країні стати частково енергонезалежною від поставок нафтопродуктів з-за кордону.
Крім того, використання біокомпоненту дасть змогу зробити паливо чистішим, адже пальне, що поставляється, доволі неякісне і насилу дотягує до стандарту “ЄВРО-3” за вмістом сірки. Як наслідок, зменшиться кількість шкідливих викидів в атмосферу.
“Враховуючи те, що Україна є аграрною державою і щорічно б’є рекорди врожайності, а йдеться про виробництво біоетанолу за допомогою нових технологій із зерна та інших біокомпонентів, – це нові робочі місця на підприємствах і приплив інвестицій у сферу”, – уточнив депутат.