X

Skoda Auto оснастила електрокар сонячними батареями

На главном заводе Skoda Auto в Млада Болеславе появился электрокар, работающий на солнечных батареях.

Skoda Auto оснастила електрокар сонячними батареями

Компанія Skoda Auto запустила в експлуатацію на заводі в чеському місті Млада Болеслав електрокар, який працює на сонячних батареях. Щодня машина проїжджає до 70 км і дає змогу заощадити до 10% електроенергії.

Фотогальванічні модулі, які заряджають літій-іонні батареї, розташовані на даху двох причепів, які електрокар возить за собою. Від мережі електрокар став «харчуватися» рідше, а цикл повної зарядки за допомогою сонячних батарей займає один вікенд.

Електрокар R07 склала відома німецька компанія Still. Машина оснащена електромотором потужністю 20 кВт і літій-іонними батареями ємністю 840 кВт.год. Споряджена маса становить 4,8 т. Машина здатна буксирувати причіп повною масою до 25 т, розвиваючи тягове зусилля до 5000 ньютон. Максимальна швидкість з вантажем становить 11 км/год, а без нього досягає 25 км/год.

Skoda Auto оснастила сонячними батареями поки що тільки один електрокар R07. А загалом на підприємстві в Млада-Болеславі працює ще 15 таких електрокарів. У перспективі компанія хоче перевести на поновлювані джерела енергії весь транспорт, який їздить не тільки на заводі, а й доставляє комплектуючі з розташованих неподалік підприємств-суміжників.

Таким чином компанія Skoda Auto чітко дотримується затвердженої стратегії GreenProduct, спрямованої на виготовлення максимально екологічно чистого продукту. Сьогодні, до речі, у виробничій лінійці компанії налічується 107 варіантів автомобілів з викидом CO2 менше 120 г/км. Крім того, 37 версій мають показники за викидами вуглекислого газу (СО2) меншими за 100 г/км.

У період з 2010 по 2015 рік компанія Skoda Auto змогла зменшити свій вплив на навколишнє середовище на 35,8% завдяки зменшенню споживання електроенергії, води, меншому викиду СО2 та летких органічних речовин Volatile Organic Compounds (VOC). Дотримуючись такої тенденції, автогігант планує і далі скорочувати вплив від свого виробництва – аж до 45% до 2018 року. Тобто порівняно з 2010 роком процес складання автомобілів стане майже наполовину чистішим.

Виконання стратегії GreenFuture також тісно пов’язане з екологічно оптимізованими процесами логістики. І прямий тому доказ – впровадження в експлуатацію електрокарів на сонячних батареях.