
Німці запропонували підривати електрокари заради безпеки
Електромобілі мають низку незаперечних переваг, серед яких економія на експлуатації та екологічність, проте не позбавлені вони і деяких недоліків. Найнебезпечніший з них – висока ймовірність удару струмом у разі ДТП (однак стосується це далеко не всіх машин!): пошкоджена проводка може дати току «просочитися» з батареї електромобіля в металеву конструкцію авто, що створює загрозу для життя водія, пасажирів і навіть очевидців аварії, які можуть прийти на допомогу. Щоб вирішити цю проблему, Bosch розробив особливу технологію у сфері… піротехніки!
Суть у чому: німецький технічний гігант створив спеціальний аварійний вимикач для електрокарів, читай піропатрон. Коли автомобіль потрапляє в ДТП і спрацьовують подушки безпеки, у гру одразу вступає цей пристрій: кілька чіпів, оснащені мікропровідниками і начинені вибуховою речовиною, запускають серію невеликих вибухів, які моментально розривають електричні ланцюги в машині (в самій компанії цю систему назвали “вбиванням клину”). Таким чином, проводка автомобіля позбавляється фізичного з’єднання з батареєю, що є доволі потужним джерелом енергії в автомобілі.
На перший погляд, звучить це все загрозливо, проте йдеться про контрольовані, тобто безпечні вибухи. До того ж, потужність цих “зарядів” така мала, що людина їх навіть не відчує. Особливо перебуваючи в стресі через ДТП.
Звісно, якщо пошкоджена сама батарея, це створює інші певні ризики, однак система Bosch може допомогти вирішити конкретну проблему витоку напруги в іншу частину автомобіля. Така система справді зробить електрокари безпечнішими, хоча, приміром, Tesla її не потребує – електромобілі Маска оснащені подібними перопатронами вже не перший рік.