Як висушити автомобіль після глибокої калюжі?
В дні з частими дощами і ливнями один раз може статися так, що? вийдя на парковку, ви побачите: на місці вашої улюбленої красавиці стоїть машина-утопленник. Причому зараз ми не говоримо про тих випадках, коли автомобіль затопила поднявшаяся на дорогу або парковку води, а лише про приклади заливання води виключно з неба. Оскільки подібна погода встановилася, і, схоже, що надовго, не поленитесь прийняти кілька елементарних мір, щоб не сталося подібне затоплення автомобіля. Єдине, на що доведеться потратити помітний час – це поїздка на фірмову СТО, майстра якої покажуть вам водостоки, за чистотою яких потрібно слідувати в позбавленні затоплення машини. Зазвичай ці канали або трубки розташовані в задній частині підкапотного простору перед лобовим склом. Стоку води через них можуть препятствовать сухие листя, пух, засохшіе насекомые, соцветия кустарников и деревьев, прочий мусор. Скоплювання води в «непотрібному» місці може призвести до потрапляння її через систему вентиляції в салоні.
У багатьох автомобілях потрібно слідувати за чистотою сливних відкривань у нижній частині дверей, порогів, силових конструкцій кузова. Якщо у вказаних місцях збереться дощова вода, затоплення автомобіля може і не трапиться, але скопившаяся і не видалена вовремя влага приведе до коррозії кузова. Як правило, більшість подібних відкриттів доступні для самостійного контролю та очищення простішими підручними засобами – хоча і спичкою, зубочисткою і т.п.
Іноді причиною того, що замість прежньої улюблениці у вас виявилася машина-утопленник, стає просто відкрите вікно або люк. Причини самі різні: ви елементарно забили їх закрити, баловались діти, не спрацював довідник охоронної системи і т.п. Тому оставляючи машину надовго в дні з метеообстановкой, подібної зовнішньої, не забувайте візуально контролювати стан усіх вікон і люків.
Якщо все ж трапиться, що затоплення машини сталося, і вода у великій кількості попала в салон, потрібно в обов’язковому порядку висушити всі намокші місця. Крім того, невигідними будуть всі ознаки машини-утопленника: плесень, затхлий запах, капризи салонного електрообладнання, коррозія пола. Останнє обставино – особливо неприятно і дорого в устранении. Тому навіть якщо для повного «осушення» доведеться демонтувати коврове покриття пола, машину потрібно висушити.
Сиденья і обшивку дверей можна підсушити, залишив машину на сонці і відкрити з можливістю більше вікон (люків, дверей). Якщо під час затоплення автомобіля намокли деякі частини електрообладнання машини: низько розташовані перемикачі, спрятані під сиденьями і торпедо, електронні блоки, електронна педаль газу і т.п., варто звернутися до спеціалістів, навіть якщо ніяких відмов не сталося. Вода може спровокувати в електроприборах і на їх клемах коррозію або окислення, які дадуть про себе знати тільки через якийсь час. А вчасно проведена фахівцями профілактика допоможе цього уникнути.