X

Використаним автомобільним акумуляторам знайшли нове застосування

Использованным автомобильным аккумуляторам в Германии нашли отличное применение – открыли самое большое в мире хранилище электроэнергии такого типа, емкостью 13 МВт.ч.

Використаним автомобільним акумуляторам дали нове життя, причому новим способом – створили з їх допомогою найбільше у світі сховище електроенергії такого типу.

Використаним автомобільним акумуляторам дали нове життя, причому новим способом – створили з їхньою допомогою найбільше у світі сховище електроенергії такого типу. Відкрито його в німецькому місті Люнен, Вестфалія. Ємність банку електрики становить ні багато ні мало 13 МВт.год. На його спорудження пішло близько року і, що найцікавіше – 1000 комплектів акумуляторних батарей від електромобілів Smart ForTwo другого покоління.

Перші блоки живлення сховища вже почали функціонувати, а на повну потужність енергетична станція вийде до кінця 2016 року. Накопичена електроенергія буде доступна переможцю щотижневих аукціонів серед мережевих операторів – з повністю безкоштовним автоматичним акумулюванням і безкоштовною зарядкою.

Використаним автомобільним акумуляторам дали нове життя, причому новим способом – створили з їх допомогою найбільше у світі сховище електроенергії такого типу.

Сьогодні електрику дедалі більше видобувають за допомогою відновлюваних джерел енергії, наприклад вітрових або сонячних станцій. А мега-сховище акумуляторів дасть змогу розподілити цю енергію більш раціонально. Згідно з програмою Міністерства Економіки та Енергетики, 40–45% електроенергії, яку споживають у Німеччині, має бути вироблено з відновлюваних ресурсів вже до 2025 року. А до 2035 року цей показник має досягти 55–60%.

Будувало банк електроенергії в Люнені спільне підприємство, утворене концерном Daimler AG, компаніями Mobility House AG, GETEC і Remondis. Використаним автомобільним акумуляторам тепер є нова сфера застосування. Життєвий цикл акумуляторів ще не до кінця вичерпано після закінчення терміну служби електромобілів. При встановленні таких батарей на великі сховища електроенергії втрати струму мінімальні, а рентабельне використання цих АКБ можливе ще протягом щонайменше десяти років.

Багаторазове застосування батарей від старих електромобілів у стаціонарних енергетичних сховищах подвоює їх економічну вартість і покращує екобаланс.

Використаним автомобільним акумуляторам дали нове життя, причому новим способом – створили з їх допомогою найбільше у світі сховище електроенергії такого типу