X

Особливості добору тракторних шин

Применяемая в современных условиях сельхозтехника должна быть надежной, безопасной и полностью соответствовать возлагаемым на нее задачам. Как и в любой другой технически сложной системе, в тракторах требуется уделять должное внимание абсолютно всем узлам и деталям, и шины не являются исключением.

Якісні та грамотно підібрані тракторні шини дають змогу домогтися високої надійності роботи, мінімізувати час простоїв, зменшити витрату палива і зробити роботу тракториста більш комфортною.

Отже, Ви вирішили купити шини. Якими ж критеріями варто керуватися під час їх вибору? Адже навіть якщо Ви купуєте їх в спеціалізованому Інтернет-магазині шин і дисків, не зайвим буде самому переконатися в професіоналізмі менеджерів, які здійснюють підбір.

Передусім слід враховувати умови експлуатації – тип трактора, його потужність і відповідність технічних параметрів обраних шин необхідним. Якщо реальні навантаження перевищують гранично допустимі для конкретної моделі шини – краще не полінуватися пошукати більш відповідні.

Крім того, варто врахувати наскільки схильний оброблюваний грунт вбирати вологу. Річ у тому, що на дуже вологих грунтах для запобігання пробуксовці потрібні більш високі грунтозацепи, а кут їх нахилу має бути набагато більшим. Форма грунтозацепів на тракторних шинах також може відрізнятися – найчастіше, це V-подібні зачепи або у формі «ялинки».

Також важливо розуміти відмінності радіальних шин від діагональних, враховувати їх особливості, переваги і недоліки. Радіальні дорожчі, у них більша площа плями контакту, поліпшується прохідність техніки і здійснюється менший тиск на грунт. Крім того, їх застосування на тракторах забезпечує суттєву економію палива.

Завдяки переліченим якостям і привабливій ціні, деякі моделі радіальних шин українського виробництва з успіхом експортуються до країн Західної Європи.

Наприклад, шины Ф-37 23.1R26 (Rosava), вироблені спільно заводом Росава та корпорацією “Укртехпром”, зараз активно надходять у Нідерланди, Францію та Німеччину. Крім того, досить широко в цих країнах застосовуються інші шини Росава, які встановлюються на передні колеса тракторів і різні сільськогосподарські причепи.

Діагональні шини мають підвищений попит, передусім завдяки своїй більш низькій ціні. Також їхніми перевагами є ремонтопридатність і чудовий бічний захист.

Варто звернути увагу на передбачуваний рівень тиску, який шини здійснюватимуть на грунт – адже сильне ущільнення верхнього шару грунту згубним чином позначається на врожаї. Ось чому саме широкопрофільні шини для тракторів мають підвищений попит.

А в умовах особливо мокрого і в’язкого грунту, наприклад, під час весняно-польових робіт, дедалі частіше можна зустріти трактори, що працюють на здвоєних широкопрофільних шинах. Вони дають змогу різко зменшити явища пробуксовки і збільшити тягову потужність. В результаті підвищується продуктивність, а витрата палива – зменшується. Крім того, ущільнення верхнього родючого шару ґрунту в такому разі, мінімальне.