
Сигналізація з GSM: на кого залишити машину у відпустці
Навіть якщо, відбуваючи всією сім’єю в далеку подорож, ми залишаємо машину на стоянці, що охороняється, то майже обов’язково непокоїмося – як вона там без нас, наша «ластівка»? Чи не зачепив дверима необережний сусід, чи не потрапила під град, чи може, не дай Бог, не викрали раптом лихі люди? Зрозуміло, що охоронна сигналізація (штатна або додаткова) виконає свою функцію – подасть сигнал тривоги. Але хто почує панічне дзижчання брелока, який лежить, скажімо, в тумбочці вашої вітальні на п’ятому поверсі типової «сталінки» в середньостатистичному українському місті? Вже точно не ви на лежачи піщаному пляжі Червоного моря…
Звісно, можна доручити догляд за машиною далекому родичу або надійному сусіду, але, на жаль, не завжди знайдеться такий, або у нього не завжди знайдеться вільний час. А можна покластися на охоронну сигналізацію з GSM-модулем, що забезпечує зв’язок вашої машини з вашим мобільним телефоном. Будь-яка несанкціонована подія – як-то спрацювання охоронного датчика, запуск двигуна, переміщення автомобіля – не залишиться непоміченою, і повідомлення про неї буде негайно передано на мобільний телефон власника, хоч би де він перебував – в будь-якій країні, будь-якій частині світу. Головне, щоб там було роумінгове покриття GSM-зв’язку. Можна також за своєю ініціативою зателефонувати своїй машин і запитати її: «як справи?» – щоб почути доповідь про стан всіх зон охорони.
Крім того, деякі подібні системи, (в Україні це сигналізації вітчизняного виробництва Magnum) завдяки датчикам GPS-позиціонування дають змогу визначати поточне місцезнаходження машини і передавати дані про нього власнику. Тобто навіть якщо автомобілем не скористався зловмисник, а хтось із родичів, факт поїздки і маршрут руху не залишаться непоміченими. Більше того, можна на відстані дізнатися, хто саме перебуває в салоні – власник навіть за тридев’ять земель може прослухати салон свого авто.
Деякі моделі українських охоронних систем Magnum при цьому дають змогу власнику дистанційно, за допомогою мобільного зв’язку, примусово заглушити двигун, віддавши відповідну команду просто зі свого смартфона.
Нарешті, сам смартфон (або планшет із SIM-картою) зі своїм зручним великим екраном для подібних «Магнуму» систем може служити пультом керування і налаштувань. Керування з брелока при цьому для простоти використання теж може зберігатися.
Із технічної точки зору охоронні системи, подібні українським Magnum, із дальністю прямого і зворотного зв’язку по всьому світу, є, по суті, звичайною сучасною системою з повним набором охоронних і сервісних функцій. З тією лише відмінністю, що до них додано два модуля: GSM-зв’язку (для комунікації зі смартфоном власника і керування) та GPS-позиціонування (для прив’язки машини до місцевості). Саме завдяки ним сьогодні нам є на кого залишити машину, їдучи в тривале відрядження або у відпустку.