Ремонт литих дисків: як правильно
Пошкодити колесо на вибоїнах теперішніх доріг – дрібниця. І якщо пом’ятий сталевий диск можна прокатати практично на будь-якому шиномонтажі, ремонт литих дисків завдасть власнику куди більшого клопоту. Як правильно діяти, якщо було пошкоджено литий диск?
Передусім потрібно переконатися, що ремонт можливий і відновлений диск виконуватиме свої функції належним чином – не пропускатиме повітря і не зламається під навантаженнями. Прислухайтеся до думки досвідчених фахівців авторитетних майстерень (такі є у кожному регіоні). У будь-якому разі уникайте ремонту диска, у якого пошкоджена не лише посадкова полка шини, а й тримальна частина – спиці, місце сполучення з маточиною автомобіля.
Вам доведеться відвідати щонайменше дві майстерні, і почати потрібно з шиномонтажу, де є послуга прокатки «лиття». Тутешні майстри мають повернути диску за можливості круглу форму і відновити посадкову полку шини. Вони прокатають диск, підігріваючи пошкоджене місце газовим пальником.
Потім потрібно їхати до майстра, який вміє варити кольорові метали. Він усуне тріщини, закріпить фрагменти, що розійшлися, і відновить герметичність диска.
Завершує ремонт литих дисків третій візит – знову на шиномонтаж. Тут колесо зберуть, накачають повітрям, перевірять на правильність геометрії на балансувальному верстаті і, звісно, збалансують. Отже, знаючи, як правильно ремонтувати легкосплавний диск, можна прийняти вірне рішення і виконати ремонт.
На завершення нагадаємо: відновити можна не кожен легкосплавний диск! Тому якщо ушкодження таке, що успіх ремонту викликає сумніви у майстрів, до яких ви звертаєтеся – не витрачайте гроші та час, а одразу замініть колесо.