X

П’ять правил, як продовжити життя двірникам

Несколько простых приемов помогут продлить жизнь вашим любимым дворникам.

Нехай навіть нові двірники сьогодні коштують відносно недорого, знання кількох секретів «довгожительства» буде незайвим. Тим паче, що надворі зима – найбільш несприятливий для склоочисників режим експлуатації. А проте більшість чинників, що передчасно старять двірники, може виключити сам водій.

  1. Не включайте двірники без попереднього огляду. Якщо виявиться, що вони міцно примерзли до скла, включення може призвести до пошкодження гумових війок. Заведіть за правило кожного морозного ранку перевіряти, чи не примерзли щітки до скла. Якщо так, не активуйте склоочисник доти, доки салонна пічка не розтопить лід внизу лобового скла. Також виручить препарат-розморожувач або штатний підігрів скла.
  2. Двірники мають рухатися тільки по очищеному склу. Уникайте їх роботи по льоду і намерзлому снігу – така поверхня спрацює як наждак, прискорено зношуючи робочі крайки склоочисника;
  3. Намагайтеся максимально зменшити час, який щітки працюють по сухому склу. Сила тертя в місці контакту гуми і скла доволі велика, щоб чинити суттєвий опір роботі всього приводу. Тому такий режим, з одного боку, викликає підвищене зношення шарнірів механічної частини склоочисника, а з іншого прискорює стирання робочих кромок щіток – найбільш вразливої частини двірників. Тому, користуючись двірниками, добирайте режим їх роботи згідно з інтенсивністю дощу або використовуйте омивач.
  4. Рідина омивача, до речі, може шкодити гумі двірників, прискорюючи її старіння – тому не економте на неякісних «омивайках». Про те, які саме марки рідин найбільш «корисні» для гуми, можна дізнатися у консультантів магазинів, що спеціалізуються на двірниках.
  5. Очищайте нижню зону лобового скла від сміття, передусім від пилу, бруду, піску. Все це – абразив, який після включення двірників не тільки створює мікроподряпини на склі, а й стирає робочі крайки гумок склоочисників. Це зауваження стосується і тих машин, у яких щітки ховаються в бічні стійки: адже вони все одно «приїдуть» вниз скла, де зазвичай збирається бруд.

Як бачите, правила продовження життя двірників нескладні, і справді варто їх дотримуватися. Адже хоч купити двірники за нинішнього рівня сервісу не проблема, навіщо поспішати витрачати свої гроші, якщо купівлю можна на якийсь час відкласти?