Знать, почему скрипят дворники, нужно для того, чтобы избавиться от проблемы.
Скрип – це акустичний супровід високочастотних вібрацій, які викликає ковзання щітки по склу у позаштатному режимі. Конкретно причиною скрипу і писку зазвичай буває зношення деталей склоочисника.
Зношення гумового елементу
Річ може бути в самому гумовому лезі, яке через зношення контактує зі склом не вузькою робочою кромкою, а більш широкою площиною. Природно, при цьому виникають куди більш значні сили тертя, щітка охоче чіпляється за скло, вібрує і ми чуємо неприємний звук. Якщо замінити двірники новими немає можливості, можна спробувати поміняти хоча б гумові вії – якщо вдасться добрати потрібний профіль і потім правильно встановити їх у каркас.
Зношення каркасу
Причиною неправильного контакту гумової кромки зі склом може бути зношення каркаса двірника. Через нього вія при кожному ході щітки лягає на більший кут, ніж це задумано конструкторами, площа зіткнення гуми зі склом також збільшується. І процес очищення скла (також вже неідеальний) знову-таки супроводжується писком. В деяких випадках можна спробувати виправити ситуацію, підібгавши розхитані зчленування каркаса плоскогубцями – звісно, якщо металеві шарніри і їх конструкція дозволяє це.
Погане кріплення
Тиск може провокувати неправильно дібране кріплення двірника до повідця. Якщо воно нещільне, двірник хитатиметься і позаштатно орієнтуватиметься щодо скла – з нахилами і перекосами в різних площинах. Відповідно, він і рухатиметься ривками, з малоприємним акустичним супроводом. Теоретично виправити помилку вибору двірників можна, підшукавши для них які-небудь відповідні перехідники-адаптери, але зазвичай такі продаються тільки в комплекті зі щітками. Тому так важливо купувати склоочисники в цивілізованій торговій точці, де вам допоможуть добрати правильну модель щіток і гарантують їх безпроблемне кріплення до повідців.
Низька якість
Сторонні звуки можуть видавати і нові, правильно закріплені склоочисники, але виготовлені з неякісних матеріалів – наприклад, з грубими, жорсткими віями, або з шарнірами, що погано працюють. Тут можна порадити тільки одне: купувати двірники лише там, де не можливо придбати неякісний виріб.
Варто визнати, що навіть знаючи, чому риплять двірники, виправити ситуацію дрібним ремонтом можливо тільки в рідкісних випадках, а радикально вирішити питання можна лише заміною щіток на нові. Власне, цей варіант і є найбільш раціональним, адже якщо двірники вже продемонстрували якісь проблеми, то ресурс їх наближається кінця і служити їм залишилося недовго. А нові щітки – це запорука хорошого огляду в погану погоду і безпеки поїздок.