Як обрати поліроль
Початок літнього сезону – саме час освіжити кузов і захистити його від невеличких негараздів літніх доріг. Оскільки технологія полірування загалом нескладна (у цьому матеріалі ми не розглядаємо випадків професійного «глибокого» полірування), це можна зробити самостійно.
Але непростий момент на шляху до успіху – вибір поліролі з безлічі варіантів, які пропонують торгівельні мережі. Вам потрібно зробити кілька кроків.
1.Визначтеся, яке полірування вам потрібно. Для самостійного полірування є два варіанти: нанесення шару декоративно-захисного препарату або застосування матеріалу з відновлювальною (абразивною) дією. Другий варіант дає помітніший ефект на старому, затертому та подряпаному лакофарбовому покритті, але використовувати його дещо складніше, та й після цього бажана ще одна операція – нанесення покриття першого типу.
2.Визначтеся, скільки зусиль ви готові витратити на роботу – від цього залежить тип поліролі. Аерозольні і загалом всі рідкі суміші наносити найпростіше, але здебільшого вони тримаються до першої-другої мийки. Пастоподібні є довговічнішими, але вони більш трудомісткі в нанесенні. Найважче розтирати тверді препарати, але вони здатні захищати автомобіль кілька місяців поспіль.
3.Уважно читайте написи на упаковці – інформацію про наявність у суміші поліролі абразиву часто подають як вторинну, дрібним шрифтом. Однак відносно нові автомобілі полірувати такими засобами необов’язково.
4.Визначтеся, чи готові ви використовувати поліроль із силіконом, адже якщо машину коли-небудь доведеться підфарбовувати, це завдасть додаткових труднощів маляру. Інформацію про наявність або відсутність силікону у складі суміші потрібно шукати на упаковці.
5.З особливою осторогою ставтеся до новомодних матеріалів на нанооснові та типу «рідке скло». Вони довго тримаються на кузові, але наносити їх набагато складніше.
.