X

Як їздити по льоду – корисні поради

Уже завтра на большей части Украины ожидается похолодание с морозами.

Напевно буде і ожеледиця, а це означає, що настав час нагадати, як їздити на льоду. Хоча переважна більшість українських автолюбителів уже перевзулися, обережність не буде зайвою.

Не їдьте без потреби

За можливості в ожеледицю краще утриматися від поїздок. Особливо це стосується недосвідчених водіїв. І навіть якщо ви впевнені у своїх силах, не факт, що інші автолюбителі такі самі майстерні щодо їзди на льоду. А ще часті ДТП в ожеледицю створюють затори.

Швидкість – головний ворог

Більша швидкість – більша небезпека: і гальмівний шлях зростає, і керованість погіршується. В ожеледицю не варто поспішати, навіть на повному приводі і з гарною резиною. І якщо безпечна швидкість на ділянці 20-30 км/год, то треба так і їхати, нехай водії-лихачі ззаду сигналять.

Рухайтеся плавно

Поменше різких рухів кермом, акуратне поводження з педалями газу та гальма і раннє підвищення передачі в МКПП зроблять їзду в ожеледицю безпечнішою.

Плануйте маршрут

Намагайтеся дотримуватися основних доріг у населеному пункті, адже їх, як правило, першими обробляють реагентами під час ожеледі. Також не забувайте про затори.

Підготовка авто до зими також є важливою

Крім знака аварійної зупинки, аптечки і вогнегасника, обов’язковими речами в машині є буксирувальний трос, дроти для прикурювання, рукавички. Запасний теплий одяг також не буде зайвим, а в сніжні зими і саперна лопатка стане в пригоді.

Вдосконалюйте водійську майстерність

Навчіться боротися з занесеннями, а також з юзом, оволодійте технікою виїзду із снігового замету.

Не будьте самовпевненимии

Великий позашляховик, ESP і хороша зимова резина підвищують впевненість у собі. Але це не означає, що можна розслабитися і покластися на техніку.

[td_smart_list_end]