Ефект аквапланування – це повна втрата контакту між колесом та мокрим дорожнім покриттям під час руху автомобіля. Тобто вода не встигає або погано виводиться із протектора та утворює між протектором та мокрою поверхнею водяну плівку. В результаті колесо автомобіля «спливає» на мокрій поверхні. На відміну від ковзання, що виникає внаслідок різкого маневру чи гальмування, цей процес неможливо контролювати. Він може виникнути на високій швидкості руху автомобіля. Але якщо шини зношені, то у таку ситуацію можна потрапити і на швидкості 40 км/год.
Щоб зменшити ризик або зменшити ефект аквапланування необхідно, щоб шини забезпечували ефективне виведення води з контактної плями. Зверніть увагу на малюнок протектора шини, яка встановлена на автомобіль.
Направлений малюнок протектора виготовлений із застосування сучасних технологій, тому має найкращі технічні характеристики та сприяє ефективному відводу води із протектора. А наявність у малюнку протектора глибокого поздовжнього каналу та великої кількості суміжних з ним водовідвідних канавок, забезпечить розсіювання води по обидва боки протектора. В результаті підвищений захист від аквапланування та надійні зчіпні властивості забезпечені.
Додатково вберегти себе від аквапланування допоможуть такі поради:
- наближаючись до калюжі, відпустіть педаль газу і по можливості вирівняйте колеса, щоб уникнути несподіваних і неприємних наслідків аквапланування;
- твердо утримуйте кермо, щоб уникнути мимовільного його руху;
- просушіть гальмівні колодки, натиснувши кілька разів на педаль після проходження водної перешкоди.
Дотримання швидкісного режиму під час руху мокрим дорожнім покриттям і правильно підібрані шини здатні максимально знизити ризик аквапланування.