X

Що перевіряти купляючи нові шини?

Проверка должна включать тщательный «техосмотр» шины, а также дату производства

При покупці шин більшість автомобілістів в першу чергу звертає увагу на наявність дефектів: мікротріщин, відшарування протекторного шару та інших ознак браку. Але є ще один важливий фактор, від якого залежать робочі характеристики шин — дата виробництва.

Справа в тому, що при тривалому зберіганні, особливо неправильному, у гуми змінюються властивості — знижується її еластичність, відповідно погіршуються зчіпні характеристики. Не варто скидати з рахунків постійний розвиток технологій. Шини, як і автомобілі, піддаються рестайлінгу: покращується конструкція, змінюється склад гумової суміші. Звичайно, якщо покришка була зроблена рік тому, нічого страшного. Але якщо це вироби 3-4-річної давності, то за своїми властивостями вони можуть значно поступатися більш «свіжішим» шинам тієї ж моделі.

Де ж шукати заповітну дату виробництва? У сучасних шин вона вказується на боковині у вигляді чотиризначного числа недалеко від коду стандарту DOT (див. фото). Варто зазначити, що більшість виробників виготовляють зимові шини у першому півріччі. Це дозволяє створити запас продукції, щоб оперативно забезпечувати продавців товаром восени того ж року.