X

Чищення автомобіля. Як і чим прибирати салон авто

Приятно, когда автомобиль радует глаз чистым салоном. Но грязь, пыль, а зимой – и снег, быстро делают свое черное дело. А если отделка в светлых тонах, что чистка салона может затянуться надолго.

Хімчистка салону подорожчала і може вдарити по кишені рядового автолюбителя. Втім, необов’язково одразу мчати на мийку – чищення автомобіля можливе і своїми силами.

Нині в магазинах дуже широкий вибір автохімії, яка і дає змогу очистити салон і освіжити зовнішній вигляд матеріалів оздоблення. Автомобільних пилососів різної потужності також вистачає. Але не слід забувати і про маленькі хитрощі, які допоможуть під час прибирання в салоні авто.

Для початку потрібно пам’ятати, що застаріла пляма або бруд, що в’ївся, відмиваються складніше, ніж свіжі. Тому вологі серветки – обов’язковий аксесуар у салоні. Особливо, якщо доводиться витирати розлитий чай чи каву. Також допоможуть у прибиранні інтер’єру і ганчірки з мікрофібри.

Сліди бруду від взуття на підлозі для початку потрібно гарненько потерти щіткою. Потім вимести сміття і протерти пляму вологою (але не мокрою!) ганчіркою. Плями від пива або молочних продуктів потребують ретельніших зусиль. Тут знадобиться засіб для миття килимів.

Тканина на сидіннях і дверцятах непогано відчищається сумішшю рідкого мила, оцту і води. Отриманий розчин слід рівномірно нанести пульверизатором і почекати 5-10 хвилин. Після цього можна приступати до роботи щіткою. До речі, крісла краще чистити і пилососити в розкладеному стані.

А от стеля вологи не любить. Від неї тканина може провиснути. Ось чому краще обмежитися пилососом.

Шкіру неважко відмити і звичайною мильною водою. Хоча для старих плям є спеціальні миючі засоби – вони додадуть шкірі свіжий вигляд.

До речі, при використанні автохімії необхідно уважно прочитати інструкцію. За неправильного її застосування можна пошкодити оздоблення салону, а деякі засоби ще й токсичні.

Деталі, обшиті шкірозамінником, легко очищаються будь-яким миючим засобом для посуду. Але є і сильніший засіб – водний розчин нашатирного спирту. Він, до речі, також підходить для замші або алькантари.

Засіб для посуду допоможе розібратися і з плямами від машинного мастила. Хоча все ж краще – бензин або розчинник “Вайт-спірит”.

Розводи і бруд на склі непогано прибирає звичайна рідина для миття вікон. Після нанесення, достатньо пройтися по склу газетою або серветкою.

Позбутися неприємних запахів у салоні допоможуть не тільки освіжувачі повітря. Їх непогано прибирає… наповнювач для котячого туалету! Але це не означає, що треба засипати їм весь салон автомобіля – тоді доведеться боротися вже з новим запахом. Достатньо розмістити гранули наповнювача в капронову панчоху і підвісити її.

Хорошим абсорбентом запахів є активоване вугілля. Також непогано з цим завданням справляються мелена кава або оцет з корицею. В цьому разі салон ще й наповниться приємним ароматом.

Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Якщо дбайливо та охайно ставитися до салону машини, то і чищення салону потім займе набагато менше часу і зусиль.