X

4 поради, як уберегти колеса від крадіжки

Экономические трудности вернули в нашу реальность такую неприятность, как пропажа колес с запаркованных на ночь автомобилей.

Як уберегти колеса від крадіжки, якщо у вас немає можливості ставити машину на стоянку?

  1. Розташування

Один із найдоступніших способів захисту від злодіїв – зробити предмет здобичі важкодоступним для зловмисників. Для цього можна припаркуватися поблизу стіни будинку, сусідньої машини, або колесами впритул до бордюру – так, щоб під поріг було важко або неможливо підставити домкрат. Навіть якщо колеса залишаться доступними, ускладнені умови демонтажу, найімовірніше, відлякають злодіїв – адже в непростих умовах важче потайки зробити злочинну «справу». Однак, захистити таким чином всі чотири колеса навряд чи вдасться, та й місце паркування у великому місті не завжди можна вибирати.

  1. Ковпаки

Ускладнення доступу до колісних болтів теж може бути ефективним способом. Наприклад, деякі легкосплавні диски укомплектовані центральною кришкою, що закриває гайки (або болти) кріплення коліс і фіксується болтом. Якщо зробити його голівку нестандартною (наприклад, замовивши знайомому токарю), це може також бути небажаною перешкодою для злодіїв і як наслідок – причиною відмови від спроб розукомплектувати саме ваш автомобіль. Утім, іноді злочинці приходять подивитися на машину-жертву заздалегідь, щоб приготувати необхідний інструмент або роблять зліпок «хитрого» болта і потім виготовляють ключ-відмичку. Хоча відлякати злодіїв можуть навіть звичайні колісні ковпаки – що пластикові, що архаїчні хромовані. Якщо вони будуть дуже туго сидіти на своїх місцях, спроби видалення їх спричинять спрацювання охоронної системи – адже важко припустити, що в наш час хтось залишає машину на ночівлю на вулиці без «сигналки».

  1. Додаткові датчики

На демонтаж нічим не захищених коліс охоронна система зі стандартною комплектацією зазвичай не реагує. Адже стандартний набір датчиків «відповідає» тільки за відчинення дверцят, капота і багажника, а також – за удар по кузову. До того ж часто чутливість датчика до удару на прохання самого власника відрегульована на «мінімум» – щоб не непокоїти сусідів помилковим спрацюванням на дворових котів, каштани, що падають, тощо. А спритні колісні злодюжки примудряються відкрутити ваші колеса і покласти автомобіль на землю, жодного разу не вдаривши по металу машини. Тому одним із найефективніших засобів захисту від крадіжки коліс буде встановлення додаткових датчиків. Насамперед це датчик руху, який відповідає за периметр автомобіля – він подає сигнал під час наближення людини до автомобіля. Нерідко такий датчик роблять двозонним – з охороною салону. Однак, якщо автомобіль ночує на тротуарі або в іншому «людному» місці, сон власника все одно не буде міцним: датчик руху реагуватиме на всіх громадян, що проходять поруч з авто у своїх справах, а також на собак і кішок. Ще один корисний датчик охоронної системи – сенсор, що реагує на погойдування кузова автомобіля. Підняти машину домкратом, зняти колесо і опустити кузов на землю неможливо, не порушивши його рівноваги. У більшості сучасних «сигналок» є функція тимчасового відключення частини датчиків із брелока, а отже, на час, коли на машину падатимуть каштани, яблука, гілки тощо, сенсори можна деактивувати.

  1. Секретки

Секретні гайки або болти на колеса на жаль, не панацея. Деякі з них можна відкрутити універсальним інструментом, у деяких досвідчених злочинців є відмички. Тому якщо вже покладатися на «секретки», то краще витратитися на недешеві серйозні вироби, що унеможливлять їх руйнування або відкручення універсальним інструментом. Однієї хорошої секретної гайки (або болта) на кожне колесо буде достатньо, але можна поставити і більше – різного типу.