X

ТОП-10 простих порад стосовно економії палива

Как экономить топливо - десять советов по обслуживанию и вождению

На жаль, з постійно зростаючими цінами на паливо ми нічого не можемо вдіяти. Єдине, що в наших силах, – дати кілька порад з приводу того, як саме це паливо можна економити. Представляємо вашій увазі добірку десяти лайфхаків, які допоможуть вам витрачати менше грошей на харчування свого залізного коня. Ну що, поїхали?

Геть все зайве

Вийміть з машини непотрібні громіздкі предмети, наприклад, лопату, яку ви поклали в багажник для очищення авто від снігу ще взимку. Ну а якщо діти поїхали до бабусі на канікули, заразом приберіть дитячі крісла – найближчим часом вони вам явно не знадобляться.

Зменшуємо опір

На даху встановлений додатковий багажник або кріплення для велосипеда, якими давно не користуєтеся? Бігом знімайте! Такі предмети змушують автомобіль прорізати повітря через додатковий опір вітру, на що, звісно, йому потрібно більше енергії.

Мінімальне обслуговування

Стежте за автомобілем, регулярно його обслуговуйте. Почніть з підкачування шин – для зменшення опору.

Планування поїздок

Сплануйте свою подорож. За можливості уникайте заторів. А якщо їдете далеко і в невідомість, вмикайте навігацію або дістаньте карту, щоб не намотати зайві кілометри.

Кондиціонер

Якщо в машині не дуже холодно або спекотно, залиште кондиціонер вимкненим. Він сильно навантажує двигун і спалює більше пального, особливо на низьких швидкостях. Те саме стосується і обігріву скла, сидінь та інших електроплюшок.

Контроль коробки

Перемикайте передачу завчасно і плавно. При цьому у жодному разі не дозволяйте двигуну працювати на низьких обертах під час набору швидкості (міняйте швидкість до 2000 об/хв у дизельному двигуні і до 2500 об/хв – в бензиновому). Але водночас надмірно прискорюватися не варто. При різкому старті миттєва витрата може становити 30-70 л на 100 км при нормальних навантаженнях вона зазвичай дорівнює 10-15 літрам.

Юзаємо кнопку зупинки/запуску двигуна

Чимало сучасних авто оснащені кнопкою зупинки/запуску двигуна. Дуже корисна річ, настійно радимо нею користуватися під час “простою”.

Дотримуємося ліміту швидкості

Дотримуйтеся обмежень швидкості. Що більша швидкість – тим вищий опір повітря і витрата палива. Як свідчать дослідження, при розгоні до 130 км/год витрачається на 25% більше палива, ніж до 115 км/год. Навести конкретний приклад? Гаразд. Якщо на швидкості 70 км/год витрата палива буде становити 6 літрів, то на швидкості 90 це буде вже 7 л, при 110 – 7, 5 л, при 130-150 – 9 л і більше на 100 км шляху. І якщо проїхати 1 тис. км на швидкості 130 км/год, палива буде витрачено 90 л, а якщо рухатися зі швидкістю 90 км/год – то витратиться лише 70 л.

Відчувайте дорогу

Використовуйте гравітацію в своїх інтересах: нарощуйте обороти під час спуску, щоб потім легко піднятися вгору. Іншими словами, коли дорога пішла вниз, трохи сильніше натискайте на газ. В такому разі навантаження на двигун і витрата пального будуть мінімальними, оскільки машина і сама легко котиться вниз. А коли дорога знову піде вгору, у автомобіля за рахунок такого розгону буде невеликий запас швидкості, відповідно, у вас вже не буде необхідності сильно тиснути на акселератор для подолання підйому на уповільненні.

Будьте насторожі

Навчіться передбачати перешкоди, щоб уникати різких гальмувань і прискорень. Сюди ж можна віднести і відволікання – завжди стежте за дорогою. Даєш збереження імпульсу!

Читайте також:
Самые популярные б/у авто в Украине: марки, цвета, вид топлива