
Яке ГБО (2 або 4 покоління) краще на прикладі Ланоса (відео)
ГБО користуються більшою популярністю в Україні. Чому, зрозуміло і так експлуатація авто на газі набагато дешевше, ніж їзда на бензині або дизелі. Але завжди виникає кілька питань.
По-перше, яке покоління ГБО вибрати для бюджетного Деу Ланос. Питання складне і неоднозначне. По-друге, чи варто взагалі вкладати 500-700 Євро в паливну систему бюджетного Ланоса або Сенса.
Економія на паливі буде в будь-якому випадку, але тільки тоді, коли річний пробіг автомобіля на газі буде серйозним. Також дуже важливо виконати правильно налаштування ГБО на Деу Ланос і налаштувати газовий редуктор.
І все ж варто зрозуміти, що ГБО другого покоління відрізняється від четвертого приблизно так само, як наш Ланос від Тесли. Навіть аналогії напрошуються-Ланос дешева машина, Тесла подорожче буде. Друге покоління ГБО теж потягне на 150-200 євро, в той час як ГБО 4 обійдеться в чотири рази дорожче.
Але справа не тільки в ціні і престижі, а в технологічності. ГБО 2-це той же карбюратор, тільки у впускний колектор подається не бензинова суміш, а газова.
ГБО 4-радикально відрізняється. Тут всім процесом подачі палива, від відкачування з бака до дозування, займається Електроніка зі своїм електронним блоком управління.
Як наслідок, працює четверте покоління стабільніше, економічніше і безпечніше. А безпека при використанні ГБО далеко не на останньому місці. Якщо на апаратурі другого покоління з контролюючого обладнання встановлений тільки блокіратор бензинових форсунок. Пристрій просто обманює ЕБУ двигуна, відключаючи форсунки. Газ же подається через механічний клапан, а точність регулювання його подачі обмежується окоміром людини з викруткою, який крутить регулювальний гвинт на редукторі.
Зрозуміло, що при такому підході ні про яку безпеку експлуатації і мови бути не може. Будь-який витік газу на другому поколінні ГБО може зафіксуватися тільки одним датчиком-носом водія, а це не найточніший аналізатор витоку газу. Четверте ж покоління чітко стежить за станом газової арматури, форсунок і клапанів, редуктора і електронних датчиків. Тому ймовірність аварії ГБО 4 зведена до нуля. Так само, як і під час заправки.
Вдаватися в подробиці і роз’яснення ми не станемо, мета даного поста-показати вельми цікавий ролик від YouTube блогера ArchiLow, в якому автор розповідає про двох Ланосах на газі. Один з них оснащений ГБО 2 покоління, інший – 4-го.
Що ж можна дізнатися в даному ролику? Наприклад, наскільки системи відрізняються в плані характеристик, чи варто платити більше за більш свіже покоління, ну і, звичайно, піднімається горезвісний питання про ступінь шкоди газу для мотора.
Загалом, дивіться:
Увага! Відео містить ненормативну лексику!