Территориальный орган государственной фискальной службы Украины в Житомирской области предупредил владельцев автомобилей на иностранных номерах о последствиях незаконного ввоза транспортных средств в нашу страну.
Схоже, на користувачів автомобілів на іноземних номерах, які без розмитнення катаються по Україні, дійсно чекають скрутні часи. Державна фіскальна служба України розпочала за ними справжнє полювання.
За перші вісім місяців 2016 року відносно громадян, які порушили терміни транзиту або тимчасового ввезення порушено 220 справ про порушення митних правил. Причому 170 з них вже розглянуто, – повідомляє територіальний орган ДФС у Житомирській області. – На громадян накладено штрафів на суму майже одного мільйона гривень. Щоправда, не зовсім зрозуміло, чи йдеться про всеукраїнську статистику, чи це дані лише однієї Житомирської області.
Для порівняння: в минулому році порушено справ цієї категорії всього 78, – пишуть у прес-службі Житомирської ДФС. – Це лише статистика, за кожним з цих випадків своя «схема», а як наслідок відповідальність і в деяких випадках не лише адміністративна, окрім цього ще й втрата коштів.
Далі у повідомленні територіального органу ДФС попереджують: «будь-які дії з транспортними засобами іноземної реєстрації, що порушують чинне законодавство вказують на те, що громадянин навмисно ухиляється від сплати податків. За вказане діяння Митним кодексом України, а саме: статтею 485 « Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів» передбачено стягнення у вигляді 300 відсотків від суми несплачених податків».
ДФС наводить приклад: «Уявімо, що ви придбали 10-ти річний автомобіль з об’ємом двигуна 1,6 літрів, бензин. За таке авто, залежно від стану, пробігу та інших факторів, необхідно сплатити під час митного оформлення від 150 до 200 тисяч гривень. Тобто у разі фіксації працівниками управління боротьби з митними правопорушеннями таких фактів «щасливому» власнику автомобіля який так «грамотно» пробував обдурити державу доведеться сплатити до її бюджету вже від 450 до 600 тисяч гривень штрафу. Оце така виходить «економія».
Тим хто скаже «а я платити не буду» інформуємо, що після добровільної несплати штрафу, матеріали направляються до виконавчої служби і, як варіант, – погашення штрафу здійснюється шляхом реалізації майна, що належить громадянину та його родині.
Нині управління боротьби з митними правопорушеннями Житомирської митниці ДФС спільно з працівниками батальйону патрульної поліції м. Житомира вже розпочало роботу щодо перевірки законності користування іноземними транспортними засобами.
Тепер приклад з життя: мешканець міста Житомира вирішив скористатись порадами «досвідчених» друзів та придбав автомобіль, що перебуває на литовської реєстрації, який йому ввіз на митну територію України іноземець та передав його в користування за відповідну винагороду. Результат – громадянин притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу розміром 460 тисяч гривень.
Загалом, на теперішній час управління боротьби з митними правопорушеннями Житомирської митниці ДФС здійснює перевірку майже півтори тисячі транспортних засобів, що знаходяться на території України з порушенням чинного законодавства.
Застерігаємо наших громадян також від випадків, що містять в своїх діях уже кримінальну складову. Для прикладу, для продовження терміну тимчасового перебування автомобіля на території України ті самі «досвідчені» друзі, які є також і «фахівцями» щодо того, як уникнути відповідальності, рекомендують надати митникам будь-яку довідку: про лікування, ремонт автомобіля, його викрадення, втрату номерних знаків (причина неможливого вивезення у встановлені терміни автомобіля) тощо.
Пояснюємо, у таких випадках управління ретельно перевіряє кожну надану довідку, навіть шляхом перегляду запис камер відеоспостереження, відображення в журналах реєстрації тощо. Непоодинокі випадки коли особа, що надала митному органу довідку отриману від товариша, нарікає не тільки себе, а й на товариша.
Як приклад. Знову ж таки житель Житомирської області, наслухавшись порад, як уникнути відповідальності за несвоєчасне вивезення транспортного засобу, ввезеного в режимі «транзит», надав митному органу довідку про лікування в одному з медичних закладів області. Перевірка встановила, що насправді цей громадянин на лікуванні не перебував, а знайомий лікар надав довідку товаришу, не передбачивши всіх негативних для нього наслідків.
Деякі «умільці», використовуючи можливості сучасних технологій, самостійно виготовляють довідки. У діях цих громадян вже вбачаються ознаки злочину, відповідальність за який передбачено Кримінальним кодексом України (шахрайство, підроблення документів, зловживання службовим становищем тощо). Зазначені матеріали управління направляє до правоохоронних органів, і як наслідок, – велика ймовірність позбавлення волі на декілька років.
“Тому пропонуємо перед тим, як робити крок на шляху обману держави, зважити на терезах всі позитивні та негативні сторони Вашого вчинку”, – йдеться у повідомленні Житомирського відділення Держфіскалслужби.