Відмова Європи від дизельних та бензинових автомобілів
Заборона дизельних та бензинових автомобілів в Європі
Півроку тому Європа планує офіційно заборонити продажу автомобілів, що працюють на дизельному паливі чи бензині. Заборона має повністю вступити в дію до 2035 року. Використовувати авто ще можна буде, але продавати нові машини – ні. Продати власне дизельне чи бензинове авто буде дозволено за умови, що воно не буде ввезене до ЄС з інших країн. Таким чином влада бореться за екологічність та чистоту навколишнього середовища.
Особливості дизельних машин
Окрім низької екологічності дизельне авто має високу ціну, у порівнянні з бензиновим. Це гарно для подальшого перепродажу, та невигідно для купівлі нового. Чим старше машина, тим менше її вартість, що не так характерно для бензинової моделі. Пов’язано це із коштовністю та складністю ремонту дизельного мотору. Тож якщо власник не щасливчик, що регулярно виграє гроші в Ельслотс казино, йому досить важко буде утримувати машину.
Особливості дизельного двигуна:
- Довше прогрівається: їздити на не розігрітому двигуні не рекомендується, адже таким чином зменшується період його служби;
- у великі холоди двигун важко запускається: спеціалісти рекомендують власникам взимку переходити на спеціальне паливо. Зимою також може знадобитися система передпускового підігріву;
- дороге і складне обслуговування та ремонт: дану послугу надають не всі майстерні. Крім того, обстежувати дизельне авто варто в 2 рази частіше бензинового;
- надзвичайно чутливі до якості пального: може перетворитися в серйозну проблему в довгій дорозі;
- гучні: питання поступово вирішувалося з кожною новою моделлю дизельного авто, однак різниця все ж значуща;
Дизель важкий у порівнянні з бензиновим. Відповідно і авто в рази важче. Це відображається на швидкісних характеристиках.
Альтернативи
Єврокомісія пропонує використовувати акумуляторні автомобілі замість бензинових та дизельних. Всі основні автомагістралі Європи в такому разі будуть мати зарядні електричні станції в дальності 60 км один від одного. Процес їх встановлення планується завершити до 2025 року.
Останнім часом активно розвиваються так звані водневі автомобілі. Зарядки для них планують встановити в проміжку 150 км. Активно відбувається розробка двигунів внутрішнього згоряння синтетичного палива. Купити таке паливо наразі неможливо в звичайних заправках, втім проект знаходиться лише на теоретичній стадії розробки.
Наразі Європейський Союз відклав кінцеве голосування стосовно заборони продажу дизельних авто. Можливо це пов’язано з великим незадоволенням в ряді європейських країн. Німеччина взагалі звернулася до ради ЄС з проханням не долучати її до даних норм. В Європі не всі згодні, що законопроект вплине на автомобільну промисловість (особливо світову). Він, навпаки, може ускладнити процес створення нових авто.
В Євросоюзі активно працюють над питанням екологічності. Однак, відмова від дизельних та бензинових авто може наробити біди і залишити без роботи тисячі працівників індустрії. Заводи водневих та електричних автомобілів банально не встигнуть випустити достатню кількість моделей для населення до 2035 року.