X

Цифровий автоспорт: як український гонщик виступив в Indy 500 Open Setup

Почему в автоспорте не любят номер 13 и зачем нам его выдали.

У цю суботу, 22 травня, Олексій Селезньов, срібний призер минулих недільних перегонів Інді 500 з фіксованими налаштуваннями, вирішив спробувати свої сили в таких же перегонах, але вже з розблокованими налаштуваннями боліда Dallara IR18.

Після другого місця на “Інді 500 опен Сетап” команда Digital Autosport of Ukraine, звісно, прагнула першого місця. Початок здавався перспективним: пілот завоював поул-позишен перед перегонами з відкритими налаштуваннями, що свідчило не тільки про найвищий рівень майстерності пілота, а й про професіоналізм у налаштуванні гоночного боліда.

Попереду команду чекали 500 миль американського автодрому Індіанаполіс, або як ще його називають “Стара цеглинка”, побудованого в 1911 році. Місце це має двозначну славу, на жаль, тут загинуло чимало автогонщиків. На щастя, перегони в цифровому форматі не призводять до таких трагічних наслідків.

Як це часто буває на перегонах 500 миль, початок ознаменувався аваріями, які ставалися одна за одною. Природно, на трасу виїжджав сейфеті-кар, збираючи за собою пелетон, при чому пілоти, що відстали на коло й більше, виявилися попереду нього і позаду сейфеті. Є у інді така дивна для автоспорту норма: не ставити пелетон в порядку черговості, а просто випускати сейфеті-кар “як Бог пошле”.

Відповідно, лідер перегонів виявився оточеним з усіх боків круговими пілотами, і вся ця урочиста процесія повільно повзла за сейфеті-каром, і в момент рестарту на болід лідера в прямому сенсі слова навалилися кругові пілоти. Лідер перегонів був просто втиснутий у стіну. Довелося ремонтувати болід, але відновити його повністю до ідеального стану, як і в реальному житті, не вдалося: було порушено аеродинаміку,  і машина стала практично некерованою.

Але однаково українська команда їхала, нехай і втрачаючи по кілька секунд з кола — про перше місце можна було вже не мріяти. Сподівалися хоча б на залікову “десятку”, продовжуючи дрифтити в кожному з чотирьох поворотів “Старої цеглинки”. Але навіть за такого майстерного пілотування слабокерованому боліду все-таки не вдалося “вижити”. Машина вперто зісковзувала всередину повороту і на швидкості близько 400 км/год болід Олексія закрутило навколо своєї осі і розтрощило об кілька відбійників. Колеса відлетіли і пошкодили п’ять чужих болідів. Хто знає, чим це могло б закінчиться, якби це був реальний автоспорт…

Цифровий автоспорт дає змогу накатати такі необхідні в реальних гонках навички без шкоди як для боліда, так і для здоров’я і життя пілотів.

А поки що готуємося до нових боїв на марафоні “Coke 600”, який відбудеться 26-28 травня на кузовних автомобілях на знаменитому американському овалі.

Подивитися трансляцію в прямому ефірі можна на каналі Digital Autosport of Ukraine.

Нагадуємо, що дізнатися найсвіжіші новини зі світу цифрового автоспорту можна на ресурсах КЦА FAU:

Discord

https://dau.at.ua/

facebook;

instagram;

Команда «Digital Autosport of Ukraine» виступає за підтримки:

Призовий партнер HyperX – один із найкращих у сегменті ігрових девайсів

Інформаційні партнери – Перший Автомобільний та Автоцентр