Топ 10 зимових шин 2022: найкращі у категорії ціна-якість
Купівля нових шин – це майже завжди вибір між фінансами і характеристиками. Як зробити, щоб у це рівняння не потрапило ще й питання безпеки? «Автоцентр» радить обирати гуму середнього цінового сегменту – ті моделі, що тримаються на межі балансу ціна-якість.
Обмежений бюджет ще не означає, що вам доведеться поступитися безпекою на зимовій дорозі. Просто треба дуже ретельно поставитися до вибору моделі шин, щоб обрати саме ту, що відповідає вашим умовам експлуатації. Адже кожна шина власну специфіку: одна краще гальмує на мокрому асфальті, друга – на сніговій каші, третя в цілому найкраще працює в рихлому снігу, але посередньо поводиться на льоду.
Тож для вас максимально ефективною буде модель, яка відходить до погодних умов вашого регіону, характеру та якості доріг, на яких експлуатуватиметься взутий у нову гуму автомобіль. З іншого боку, можна не доплачувати за додаткові можливості дорогих моделей – високий швидкісний індекс, низький профіль, шипи, дощові можливості тощо.
Величезне значення при пошуку шин в з найкращим балансом ціна-якість має місце купівлі. Недаремно експерти радять купувати гуму тільки у надійного і перевіреного продавця. Шукайте магазин або інтернет-магазин з широким асортиментом відомих брендів. Там, де інвестори витрачають великі кошти на закупівлю товарів, будуть найкраще турбуватись про своїх клієнтів, дбати про їхню лояльність, пропонуючи їм сезонні бонуси та акції.
Завдяки правильно обрані точці продажу, можна не лише зекономити на товарі та послугах, (наприклад, знижка на шиномонтаж при купівлі гуми), а й отримати кваліфіковану консультацію щодо підбору потрібної моделі.
Асиметричним дизайн вітчизняної шини забезпечує чудове зчеплення на вкритих снігом або льодом дорогах: стійкість на курсі, чуйність управління, ефективна тяга та сила гальмування. А велика кількість зачіпних кромок зменшує довжину гальмівного шляху на снігу. Будова дренажних каналів, що прискорюють відвід плями контакту води та снігової шуги, усувають небезпеку аквапланування та слешпленінгу. Зимова силіка, якою насичена гума, забезпечує її еластичність та термостійкість – навіть у морози колесо зберігатиме свої базові властивості. Натуральний каучук та інноваційні компоненти у складі гуми підвищують адгезійні якості, міцність та зносостійкість. Завдяки цьому збільшено експлуатаційний період шини.
Продукт від польсько-сербського виробника зорієнтований на власників позашляховиків та легкових авто. Бренд працює під крилом французького концерну Michelin, тож у конструкції шин та у виробничому процесі використовуються перевірені часом мішелінівські розробки. Дана модель характеризується найпотужнішими зчіпними та гальмівними властивостями, як на сухій, так і на покритій водою або шугою дорозі, на укоченому або пухкому снігу та ожеледиці. Так само має достатню комфортність руху і незначний опір коченню. Дозволяє автомобілю зберігати стабільне положення на високій швидкості та при маневрах, не побоюючись бічного ковзання, має високу еластичність, що впливає на якість зчеплення та гальмування в морозну погоду. Подвійний сталевий корд у каркасі забезпечує стійкість до навантажень та можливих пошкоджень, також для боковин використана жорсткіша гума, щоб колесо не боялося порізів.
Цікавий факт: на заводі Michelin у Сербії ця шина виготовляється під 7-ма торговими марками, але з ідентичним малюнком протектора. П’ять з них представлені на нашому ринку: Orium, Strial, Kormoran, Taurus і Tigar. Тому якщо твердо вирішили віддати перевагу цій лайтовій версії Michelin, не полінуйтеся розглянути всі п’ять варіантів – ціни можуть відрізнятися. Якщо підсумовувати обсяги продажу всіх братів-близнюків, корейці вже не здаватимуться такими популярними.
Nexen-Roadstone Winguard Ice Plus
Roadstone – це шинний бренд, який належить концерну Nexen із Південної Кореї. Його продукція, шини Roadstone та Nexen, цінуються насамперед за ідеальне поєднання якості та привабливої ціни. Гума Nexen-Roadstone Winguard Ice підходить для автомобілів великої потужності, але їх можна встановити на інші легкові автомобілі. Дана шина забезпечує оптимальні характеристики протягом усієї зими, вона гарантує гарне зчеплення з дорогою в найскладніших зимових умовах – на снігу, льоду та сльоті. Ще одна особливість зимової гуми – високий комфорт водіння, конструктори вжили заходів до поглинання шуму під час її роботи колеса. До переваг моделі також можна віднести її зносостійкість.
Hankook Winter I*Cept RS3 W462
Ця зимова гума від корейського виробника – однозначно топ продажів 2022 року; певно, успіх минулих моделей запам’ятався і конструкторам, і споживачам. Має широкий розмірний ряд, що дає можливість встановлювати цю шину на легкові авто та кросовери різних класів. Розроблені для комфортної їзди , але технологія SCCT (теорія контуру контролю жорсткості) та контролю жорсткості боковин підвищує гостроту керованості та контроль автомобіля при динамічних прискореннях. При тому за ефективне гальмування відповідає нова технологія м’якого компаунду Aqua Pine Compound: вона максимізує ефективність гальмування в складних зимових умовах, пропонуючи набагато ширшу площу контакту, ніж у звичайних шинах.
Ці зимові шини – так звані легковантажні (інакше кажучи, «цешка») і рекомендуються власникам комерційного автотранспорту. Ця турецька марка давно відома в Україні, вона належить компанії Brisa. А власне зазначена модель є копією Bridgestone Blizzak W995, суперпопулярної гуми на початку 2010-х. Зазначена модель шини відрізняється чудовими тягово-зчіпними та гальмівними характеристиками не тільки на засніженій та зледенілій дорозі, а й на мокрому асфальтованому покритті. Гума відрізняється легкістю та стабільністю управління, тихохідністю, доброю прохідністю. Важливо, що крім хорошої прохідності та інших зимових якостей ця шина демонструє високу ефективність зчеплення, гальмування і тяги, знижене споживання палива (на 12% нижче за попередню модель), тривалий термін служби (на 19% більше).
Цікавий факт: те, що ця торгова марка дотепер тісно пов’язана з Bridgestone, виразно простежується у малюнках протектора.
Fulda Kristall Montero 3
Нешипована шина Fulda Kristall Montero розроблена для експлуатації в умовах середньоєвропейської зими, тобто її кліматичні характеристики підходять саме для зимових умов більшої території України.
Шина має добру керованість на слизькому покритті, на тестах вона демонструє одні з найкращих показників у своєму класі. Йдеться як про курсову стійкість, так і високу точність входження автомобіля в повороти, що дає змогу впевнено долати раптові снігові замети та зледенілі ділянки траси. Серед переваг моделі також – короткий гальмівний шлях та ефективне керування на мокрому снігу і водно-крижаної суміші. Гумова суміш шини гарантує тривалі терміни експлуатації, адже навіть за дуже низьких температур протектор не втрачає своєї еластичності і процес його руйнування проходить повільно.
Barum Polaris 5
Добре відомий на вітчизняному ринку чеський виробник давно працює під дахом німецького концерну Continental AG. Зазначена модель використовується на легкових пасажирських автомобілях та на кросоверах, і її особливістю є максимально комфортна робота практично на будь-якому зимовому покритті та довговічність служби. Ця шина добре працює протягом усього зимового сезону, при температурних перепадах, на мокрому дорожньому покритті та укоченому чи пухкому снігу. Протектор забезпечує виведення снігових та водних мас з контактної плями, а також демонструвати короткий гальмівний шлях. Також на протекторі є ламелі особливої форми, які допомагають гумі взаємодіяти із заледенілим покриттям. Нарешті, ця шина відповідає усім європейським стандартам екологічності та економічності.
Sava Eskimo S3+
Дана шина належить словенському бренду, що входить до структури компанії Goodyear. Це справжній європейський продукт, розрахований на умови типової української зими. Основні її переваги – у високій зносостійкості, ефективному гальмуванні та керованості на слизькій дорозі. Чудові показники старту та зупинки та першокласні тягово-зчіпні якості, опірність акваплануванню та ковзанню зберігаються навіть після тривалого користування шинами. Компаунд зимової легкової автошини Sava Eskimo S3+ містить кремнієві з’єднання, полімери нового покоління, еластомери, природні та синтетичні компоненти, які наділяють шини м’якістю та еластичністю, стійкістю до стирання та пошкоджень.
Шини цієї турецької марки свого часу отримали розвиток завдяки співробітництву з італійської компанією Pirellі. Її зимова гума відноситься до економ-класу, вони популярні серед водіїв завдяки своїй безпечній експлуатації, стійкій ефективності та доступній ціні. Представлена тут зимова модель створювалася з урахуванням східноєвропейського зимового сезону. Вона для водіїв, які віддають перевагу спокійному стилю водіння, але придатна як для снігового та зледенілого покриття, так і для чистої мокрої дороги. М’яка гумова суміш дозволяє використовувати Petlas Explero Winter W671 у тому числі і за низьких температур. Особливо рекомендується ця модель власникам невеликих та економічних автомобілів, власники яких не використовують їх інтенсивно, віддаючи перевагу розслабленому стилю водіння.
Debica Frigo HP2
Це високопродуктивна модель добре відомого в Україні польського бренду, який давно користується технологіями материнської компанії Goodyear. Дана шина призначена для легкових автомобілів середнього класу з високими швидкісними можливостями. При досить доступній ціні покришка має високий коефіцієнт зчеплення з поверхнею, забезпечуючи машині високий рівень стійкості та керованості. На покращення показників керованості та гальмування працюють протекторні блоки особливої конструкції, частини яких взаємно зчіпляються під навантаженнями. Потужна плечова зона протектору допомагає зберегти пляму контакту з дорогою максимально великою за площею, що забезпечує надійне зчеплення та комфорт керування. Гумовий компаунд, з якого зварений протектор польської шини, містить діоксид кремнію, що надає їй еластичність та м’якість – для більшої зносостійкості, у тому числі за низьких температур.
Тож, шановні читачі, як бачимо, вибір шин за критерієм ціна/якість в Україні доволі великий, і можна обрати зимову гуму з урахуванням найрізноманітніших критеріїв. Нагадаємо насамкінець, що будь-яка, навіть найдешевша нова шина буде краще дорогої моделі, але у напівстертому стані. Тому знайдіть трохи фінансів та час – і обирайте собі зимові шини до вподоби.