Всі подробиці про FlixBus в Україні - Ryanair у світі автобусів (відео)
Прихід в Україну автобусного оператора FlixBus – дуже важлива подія у сфері міжміських автобусних перевезень.
Як зазначив на презентації 11 червня в бізнес-центрі «Парковий» міністр інфраструктури Володимир Омелян, принцип FlixBus – тісна кооперація з місцевими перевізниками. І це дасть змогу поставити інфраструктуру в нашій країні на новий рівень – розвиток мережі АЗС і сервісних станцій з обслуговування автобусів, працевлаштування водіїв. Адже, як відомо, половина всіх пасажирських перевізників в Україні працює в тіні. Отож поява на вітчизняному ринку оператора FlixBus – це чудове продовження розпочатої в 2018 році автобусної реформи в Україні.
Як зазначив на презентації генеральний директор FlixBus Польща й Україна – Михайло Леман, компанія FlixBus утворилася лише 6 років тому. Сьогодні це не тільки найбільший автобусний оператор в Європі, з 2019 року компанія стала глобальною, вийшовши на ринок США.
Про масштаби її діяльності свідчать кілька фактів. Тільки в 2018 році близько двох тисяч автобусів FlixBus перевезли понад 45 млн пасажирів, а за весь час ця цифра наближається до 100 млн осіб. Сьогодні FlixBus працює на понад 350 тисячах маршрутів, обслуговуючи 2000 міст у 29 країнах. На автобусах працює 7000 водіїв, а загалом кількість співробітників, серед яких багато IT-фахівців, перевищує 1200 осіб в 17 офісах у всьому світі.
Зазначимо, що FlixBus не має свого автобусного парку, всі машини експлуатують компанії-перевізники, яких вже понад 300. Бізнес-модель полягає в плануванні маршрутів, оформленні ліцензій, керуванні трафіком і парком автобусів.
А стосовно України, то в 2018 році таким першим партнером став автобусний оператор EuroClub, які сьогодні щомісяця перевозить до 4000 осіб і працює за таким основним маршрутами: Київ – Росток, Київ – Кельн, Київ – Карсруе, Київ – Штутгардт і Київ – Відень.
У планах на 2019 рік налагодити регулярне автобусне сполучення FlixBus з Києва, Харкова, Полтави, Дніпра, Одеси та Львова в такі країни як Польща, Чехія, Австрія та Угорщина. Як свідчить статистика, близько 40% всіх зупинок робиться в невеликих містах Європи. Прискорити доставку пасажирів мають спеціальні хаби FlixBus у таких великих містах, як Краків, Будапешт, Берлін, Мюнхен.
FlixBus став таким популярним в Європі завдяки своїм високим стандартам безпеки і комфорту. Так, на нічних рейсах у кожному автобусі обов’язково працюють двоє водіїв. Крок сидінь у салонах автобусів найбільший серед конкурентів – 76 см. є Wi-Fi і розетки на 220В (щонайменше по одній на 2 крісла). Автобуси оснащені передовими системами активної безпеки та двигунами екологічного стандарту Євро-6.
І це чудово демонстрував представлений біля бізнес-центру “Парковий” 15-метровий автобус Mercedes-Benz Tourismo. Він має 51-місний салон, 460-сильний двигун екологічного стандарту Євро-6. У разі загрози фронтального зіткнення на допомогу прийде система автоматичного гальмування Active Brake Assist, яка спрацьовує аж до повного зупинення машини.
У свою чергу менеджер з розвитку бізнесу FlixBus в Україні Остап Паук навів цікаві факти. У 2017 році державний кордон перетнули 26,5 млн українців, що на 1,5 млн більше, ніж у 2016-му. І головними напрямками стали Польща та Угорщина. Близько 60% всіх пасажирів планують свої маршрути самостійно, а 40% обирають пакетні тури. 83% шукають інформацію через Інтернет, хоча бронюють квитки онлайн тільки 56%. 63% пасажирів використовують платіжні картки при плануванні і тільки 25% користуються ними під час подорожі.
Тут саме час сказати, що квитки на автобуси FlixBus можна оформити через Інтернет, зокрема використовуючи мобільний додаток. Оплата можлива різними способами, зокрема і картками. При цьому перебронювати квитки можна навіть за 15 хвилин до відправлення автобуса.
До 10.00 ранку 13 червня 2019 року FlixBus в Україні запускає акцію – продаж квитків до країн ЄС за ціною від 5 до 15 євро. Квитки можна придбати на дати, починаючи з 11 червня і закінчуючи 30 вересня 2019 року.