X

В Україні створили вантажівку з електромотором без магнітів (відео)

Компания Murmuration Technology из Кривого Рога представила первый образец компактного коммерческого автомобиля с инновационным электромотором без магнитов

Незважаючи на карантин, компанія Murmuration Technology з Кривого Рогу представила давно обіцяний прототип електровантажівки. Машина CoolOn розроблена спеціально для міста і має компактні розміри: довжину – 5000 мм, ширину – 1700 мм і висоту – 2100 мм.

Вантажний відсік не остаточний, тут може бути бортова платформа або будь-яка інша надбудова, зокрема спецобладнання для прибирання вулиць, маніпулятор, автовишка для ремонту тощо.

Як повідомляють розробники на своїй сторінці у Фейсбук, машину оснастять літієвим акумулятором LiFePO4 ємністю 40 кВт.год, якого вистачить на пробіг у 200 км. Зазначається, що завдяки модульній конструкції, батарею можна ставити як більшої, так і меншої ємності.
Однак головне ноу-хау автомобіля CoolOn – електромотор власної розробки і виготовлення. Машина може мати передній або повний привід, розвиваючи потужність від 30 до 80 кВт.

Двигун суттєво відрізняється від тих, що встановлюються на електромобілі. “Наш двигун – це модернізований вентильний реактивний мотор. В результаті було усунуто відомі недоліки: пульсація моменту і складний інвертор. “Напевно, це найнадійніший тип мотора, – коментує керівник проекту Віталій Бризгалов. – Цей двигун не має магнітів, не має “білячої клітки” і оснащений повністю пасивним ротором. Це дає суттєві переваги в надійності та русі”.

У цьому електромоторі використовується вдвічі менше міді, що значно зменшує його вартість. Суттєві переваги забезпечує абсолютно вільний холостий хід і прекрасний накат. Динамічно керована рекуперація з контрольованою інтенсивністю гальмування дає змогу практично відмовитися від механічних гальм”.

Читайте також:
Тест-драйв электрического грузовика Богдан ERCV27 (видео)

Представлений варіант електровантажівки CoolOn ще не остаточний, його конструкцію, як і дизайн, ще доопрацьовуватимуть. Однак у чому точно впевнені автори проекту – це у використанні максимальної кількості українських комплектуючих, аж до повної локалізації виробництва. У планах компанії Murmuration Technology розробка ще однієї вантажівки, побільше, класу «Газелі», а в більш віддаленій перспективі – створення елеткробуса.

Читайте також:
Kolbe Motors презентувала в Україні новий клас електромобілів (відео)

Відзначимо, що конструктори інноваційного електромотора вже випробували своє дітище на ходовому прототипі, в ролі якого виступив старенький турецький мікроавтобус Karsan J9.