X

В Україні презентували Toyota Mirai, яка зможе працювати на зеленому водні вітчизняного виробництва (відео)

В Киеве 16 сентября презентовали первый сертифицированный в Украине автомобиль на водородных топливных элементах – Toyota Mirai

Транспорт на водневих паливних елементах поступово приходить і до нас. Так, 16 вересня в Києві, біля офісу Енергетичної асоціації “Українська Воднева Рада” (Ukrainian Hydrogen Council) відбулася презентація екологічно чистого легкового автомобіля – Toyota Mirai. Поки що в Україну завезли дві машини — вони уживані, з пробігом по території США близько 30 тис.км. Кожна обійшлася в 16 тис. доларів, хоча нова коштує від 45 тис. доларів.

Читайте також:
Тест-драйв водородного автомобиля Toyota Mirai

Фактично цей той самий електромобіль, мотор якого працює від електрики, що виробляється установкою Fuel Cell. На 100 км така машина витрачає близько 700 грамів водню, а бак вміщує до 5 кг. Тобто  запас ходу становить 700 км.

Ще одна перевага перед акумуляторними електромобілями — це швидкість заправки, яка займає лише близько 3 хвилин. Ось тільки в Україні поки що таких заправок немає, а найближча розміщена аж у Польщі. Однак в Україні обіцяють відкрити першу таку АЗС вже в 2022 році.

Ба більше, як зазначив президент енергетичної асоціації Українська Воднева Рада Олександр Рєпкін, вже є напрацювання щодо створення у нас цілої мережі водневих заправних станцій, які будуть комбінованими, з можливістю підживлення і звичайних електромобілів. Їх планується побудувати щонайменше 30, насамперед біля міст-мільйонників і на трасах, щоб власник водневого автомобіля міг спокійно доїхати до кордону з ЄС.

“Минулий рік став історичним для Європейського Союзу і України, зокрема тому, що було ухвалено Європейську водневу стратегію, де нашу країну згадали щонайменше двічі. Україна розглядається як постачальник новітнього енергетичного ресурсу для задоволення потреб країн ЄС”, — розповідає Олександр Рєпкін.

“Це свідчить про те, що ми, маючи великий потенціал щодо поновлюваних джерел з можливістю об’єднання його з виробництвом водню, можемо виробляти зелений водень. І таким чином виконувати вимоги країн ЄС щодо зменшення викидів парникових газів і щодо декорбанізації всіх сфер економіки ЄС”.

“Для України, я вважаю, це прекрасна можливість стати енергетично незалежною країною, тому, що все, що ми зможемо виробляти, ми зможемо і споживати. Для цього сьогодні за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля створена робоча група. І я впевнений, що вже до кінця цього року ми зможемо мати власну водневу стратегію, яка буде невід’ємною частиною Єропейської водневої стратегії”.