Соціальним установам Черкаської області передали 4 Ford Transit Combi
На території Черкаської області проживають більше чотирьох з половиною тисяч людей з обмеженими фізичними можливостями. Гострою проблемою для них є, звичайно, питання транспорту – часто для безпечного пересування необхідний спеціально обладнаний автомобіль.
«На жаль, в переважній більшості – це люди, які закриті у своєму просторі. Вони не виходять за межі свого будинку, свого району, але вони потребують тих самих послуг, що і здорові люди. Вони можуть відвідати той же самий театр, сходити в музей, кінотеатр», – розповідає Руслан Чикало, директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА.
Для вирішення складного питання був створений проект «Соціальні перевезення Черкащини», в якому взяли участь благодійна організація «Фонд родини Нечитайло», Черкаська облдержадміністрація та автомобільний партнер – компанія «Віннер Імпортс Україна». В рамках цього партнерства, соціальні установи отримали чотири комерційні мікроавтобуси Форд Транзит, спеціально обладнаних для перевезення людей у візках.
Доступ до салону Ford Transit Combi реалізований через задні дверцята. Для максимально простого доступу до салону автомобіль оснащений складаним пандусом-підйомником з підсвічуванням. У салоні крісло надійно фіксується кріпленнями на підлозі, а сам пасажир має власний повноцінний триточковий пасок безпеки.
«Власне, у нас було технічне завдання, яке ми розробляли спільно з учасниками. І переможцем цього тендеру була компанія Віннер у співвідношенні ціна та якість запропонованого мікроавтобуса», – Вікторія Миколаюк, директор БО «Фонд Родини Нечитайло».
Новий спецтранспорт обслуговуватиме Золотоніський, Чорнобаївський та Уманський райони, а також Звенигородський будинок-інтернат для інвалідів та престарілих. Кожен охочий здійснити поїздку може звернутися до спеціального кол-центру та замовити собі такий мікроавтобус у власних потребах.
«У нас на сайті управління та міської ради є телефони гарячої лінії. Міський голова прийняв рішення ввести додатково диспетчера, водія і два соціальних робітника для того, щоб допомагати людям спуститися з поверхів, або зайти у під’їзд, навіть там, де є ліфт», розповідає Галина Кучер, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської Міської Ради
«На сьогоднішній день близько 5 поїздок на місяць будуть надаватися безкоштовно. В подальшому будемо старатися, щоб узагалі для людей, які пересуваються на інвалідних візках ця послуга завжди була безкоштовною», – коментує Руслан Чикало, директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА.
Один такий Ford Transit Combi буде здатний здійснити від двох до десяти поїздок за один день, утім автори сервісу радять бронювати собі поїздку завчасно, адже чотирьох автомобілів – поки що недостатньо.