Морпіхи розповіли про оптимальний для штурмів бронеавтомобіль
Більше двох років тому Фонд «Повернись живим» передав 36 окремій бригаді морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського 11 броньованих машин LC79 APC-SH Fighter2.Вартість угоди тоді склала 2,32 млн євро, а процес контрактування та ввезення машин в Україну тривав не один місяць.
Макс (на фото) — один із водіїв LC79 APC-SH Fighter2. На броньовику, виготовленому у США на базі Toyota Land Cruiser 79, він воював на Донеччині, Херсонщині, Запоріжжі та Харківщині. І просто зараз виконує задачі на Курщині.
«На Херсонщині, — розповідає Макс, — був випадок, коли ворог «спалив» нас і почав лупити ефпівішками та скидами. Пробило всі чотири колеса, почався також артобстріл і нам довелося залишити Тойоту. Десь півтори доби загарбники били по ній «Градами», стволкою, пускали ефпіві. Звісно, машина була добряче покоцана, але не знищена! Коли все затихло, Тойоту відтягнули. Під час ремонту броньовик пережив також ракетний обстріл, його завалило бетонними плитами. Але машину вдалося відновили».
За час служби 37-річний морпіх їздив також, наприклад, на HMMWV і MaxxPro, але вважає, що для штурмів та завозу людей немає кращої бронемашини ніж LC79 APC-SH Fighter2.
«Авто, — пояснює військовий, — доволі просте в експлуатації. За два роки і десятки тисяч фронтових доріг ми робили коробку передач та зчеплення, але жодного разу не чіпали двигун! Після Херсонщини машина витримала підрив на міні, влучання ефпіві, скиди, стрільбу з 7,62. І все ще їздить! На 100 км на змішаному режимі Тойота «їсть» всього 25 літрів і, якщо разом з каністрою, має запас ходу на майже 1 000 кілометрів».