Mercedes-Benz готує найбезпечніший компактний фургон
Зовсім скоро, 25 серпня 2021 року в лінійці Mercedes-Benz Vans офіційно з’явиться компактний розвізний фургон Citan другого покоління, зокрема, вперше – повністю електрична версія eCitan. Днями виробник вже оприлюднив перше зображення новинки, а сьогодні розкрив дані про рівень безпеки та перелік застосовуваних систем допомоги під час водіння.
Щодо пасивної безпеки, то новий Citan має міцний за конструкцією кузов з його більш ефективними в разі аварії зонами деформації. У стандартне оснащення пасажирської версії Citan Tourer входить сім air bag, зокрема центральна, що розкривається між водійським і переднім пасажирським кріслами у разі сильного бічного удару. Стосовно вантажного фургона, ці машини в базі матимуть шість надувних подушок.
Машина отримала передові системи допомоги під час водіння, зокрема систему Active Lane Keeping Assist, що працює в парі з рульовим керуванням та утримує машину на заданій смузі – її вже застосовують на нових поколіннях легкових моделей Mercedes-Benz C- та S-Class. Крім того, на компактному фургоні є система допомоги під час старту на підйомі – Hill Start Assist, а також система допомоги при бічному вітрі – Crosswind Assist.
За стандарт машина матиме систему попередження про втому ATTENTION ASSIST і систему екстреного виклику Mercedes-Benz. Щодо пасажирської версії Citan Tourer, то тут список електронних “помічників” ще ширший: це система допомоги при екстреному гальмуванні Active Brake Assist, вже згадана Active Lane Keeping Assist, система, що усуває сліпі зони – Blind Spot Assist, а також обмеження швидкості Speed Limit Assist.
На замовлення доступні й інші системи допомоги під час водіння: Active Distance Assist DISTRONIC, яка автоматично регулює дистанцію до автомобіля, що йде в заторі попереду, а також Active Helding Assist, яка допомагає водієві тримати Citan в центрі смуги.
Mercedes-Benz Citaro другого покоління також комплектуватиметься фірмовою мультимедійною системою MBUX з 7-дюймовим екраном тачскрін і функцією голосового керування Hey Mercedes. Керування системою також можливе за допомогою сенсорних кнопок на кермовому колесі. А щодо навігаційної системи, то пошук адреси можна вводити за допомогою трьох слів на основі системи what3word (w3w). Це найпростіший спосіб вказати місце розташування, що дуже допомагає в комерційних перевезеннях.
З MBUX клієнти вже мають доступ до низки послуг підключення. А з Mercedes me MBUX доступ стане інтелігентнішим і простішим в експлуатації. Так, голосове керування “Hey Mercedes” працює, наприклад, з природною мовою: користувачам більше не потрібно вчити задані команди, а можна користуватися розмовною мовою.
Інші функції Mercedes me Connect охоплюють віддалені послуги, такі як дистанційна діагностика транспортного засобу. Водночас клієнти можуть зручно перевіряти найважливішу інформацію про свої транспортні засоби будь-коли, наприклад, з дому чи офісу. Така сама практична і навігаційна система з даними Live Traffic Information і Car-to-X, яка дає змогу замовнику керувати даними в режимі реального часу. Це означає, що під час доставки вантажів можна уникнути заторів і заощадити час.