X

Чого чекати автовикрадачам, якщо буде ухвалено законопроект Кабміну

Внесений до Верховної Ради урядовий законопроект №4559 передбачає посилення відповідальності за незаконне заволодіння транспортним засобом: зростуть і штрафи та терміни позбавлення волі.

Кабінет міністрів пропонує збільшити розмір штрафу за викрадення автомобіля до 51 тис. грн, а також збільшити терміни позбавлення волі на один рік. Відповідний законопроект №4559 4 травня вніс до Верховної Ради прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє  delo.ua.
Нині, відповідно до Кримінального Кодексу, штраф за автовикрадення становить від 17 тис. грн до 20,4 тис. грн.

Проект закону також пропонує збільшити терміни позбавлення волі на один рік.

Отже, за викрадення автомобіля злочинця можуть покарати позбавленням волі на термін від трьох до шести років; за умови повторного, групового або злочину із застосуванням насильства – від шести до восьми років; за умови повторного, групового або злочину із застосуванням насильства, яке завдало великої матеріальної шкоди — від восьми до 12 років.

Фахівці розповіли, як викрадають автомобілі (+Відео) 

Збільшення норм відповідальності дасть змогу правоохоронним органам кваліфікувати злочини щодо незаконного заволодіння транспортним засобом як важкі.

Це, у свою чергу, дасть можливість застосовувати до них “негласні слідчі (розшукові) дії” (НСРД). На думку авторів законопроекту, саме застосування НСРД дасть змогу розкривати більше автовикрадень.

Як наголошується в пояснювальній записці, згідно зі статистичними даними Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення Міністерства внутрішніх справ України, протягом останніх п’яти років спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості кримінальних правопорушень, що стосуються незаконного заволодіння транспортним засобом. Так, за 5 місяців 2013 року зареєстровано 3368 викрадень, у 2014 – 4005, а у 2015 – 4600.

За крадіжку автомобіля зможуть посадити надовго

У Києві затримали серійного автограбіжника

«Цей показник значно вищий на сході країни і в столиці, і пов’язаний з проведенням антитерористичної операції у східній частині держави», – йдеться у тексті і наголошується, що найбільше крадіжок скоєно в місті Києві – 779, Дніпропетровській області – 483, Донецькій – 413 та Одеській – 387.

Водночас протягом п’яти місяців 2015 року лише в кожному четвертому з 4600 зареєстрованих кримінальних проваджень зазначеної категорії встановлено причетних до скоєння злочинів осіб (1174).