X

В Україні знайдено унікальний автомобіль РАФ-980ДМ (відео)

Ця вантажівка з кабіною від РАФ-977Д була знайдена цього літа в одному з приватних дворів міста Шостка, в Сумській області, повідомляє Mike Motorov. Спершу про машину дізналися в Old Car Service, а потім передали інформацію в Запорізький автомобільний музей спеціального транспорту “Портал”. І вже 7 вересня автомобіль, буквально врослий в землю, дбайливо доставили для реставрації в музей.

Отже, як виявилося, на зарослому городі знайшли мало не єдиний збережений до наших днів РАФ-980ДМ. Це тягач із двомісною кабіною (праве сидіння відкидне) спочатку мав відкритий пасажирський кузов на 16 місць. До нього ще був покладений причіп РАФ-979, також пасажирський.

Такі автопоїзди призначалися для обслуговування аеропортів і паркових зон, тобто не для доріг загального користування. Загалом у 1962-1973 рр. у Ризі виготовили близько 400 таких довгомірів на базі 977-х моделей.
Знайдений в Шостці тягач має номер кузова 344 і випущений в 1971 році. Мініавтопоїзд розвозив працівників Шосткинського хімкомбінату, де випускалася відома у всьому “союзі” фото- і кіноплівка марки “Свема”.

Саме з цього підприємства авто і потрапило до нинішнього власника, який переробив його, тільки подумайте, в трактор. І це невипадково, адже на відміну від звичайних РАФ-977Д задній тяговий міст на тягачі був не від 21-ї Волги, а від вантажівки ГАЗ-63 (4х4). Міст стояв у перевернутому вигляді, а карданний вал проходив над рамою. Господар його перевернув назад, як на рідній вантажівці, а кардан пустив під рамою.
А тепер у реставраційній майстерні музею його знову зняли і встановили в початкове положення.

Цікаво, що РАФ-980ДМ не мав еластичних елементів в підвісці, адже він призначався тільки для хороших доріг, а його максимальна швидкість обмежена 35 км/год.
До наших днів частково збереглися елементи унікального кузова, а також кілька сидінь.

Цікава деталь: машина мала вентилятор радіатора від ГАЗ-69 (сьогодні його вже поставили). І ще одне — тут не було замка запалювання, оскільки автомобіль прирівнювався до спецтранспорту. Замість нього для запуску мотора водій мав клацнути тумблером (запалювання) і натиснути кнопку (стартер). І сьогодні все це працює.

Читайте також:
В Риге показали уникальный олимпийский автопоезд (видео)

Відрадно, що РАФ-980ДМ встигли врятувати і подвійно приємно, що це зробили українські ентузіасти ретроруху. Що ж, тепер машину чекають місяці реставрації і хочеться вірити, що вона ще порадує тисячі і тисячі шанувальників.

Читайте також:
Уникальный РАФ-977В прибыл из Чили в Латвию (видео)