X

Чому день 4 червня став особливим для Ford

Дата 4 июня занимает важное место в истории компании Ford. Именно в этот день, хотя и в разные годы, произошло три знаменательных события, о которых расскажем ниже

Першою історичною датою для компанії Ford слід вважати 4 червня 1896 року, коли Генрі Форд завершив роботу над своїм першим автомобілем. Це був простий на вигляд візок на чотирьох велосипедних колесах, підвішених до рами на еліптичних ресорах.

Невеликий двоциліндровий двигун водяного охолодження був розміщений ззаду і розвивав 4 к. с. Він обертав за допомогою ременя приводний вал, від якого було зроблено ланцюгову передачу на заднє колесо.

Ремінь приводного валу можна було пересувати по шківах за допомогою важеля – це був прообраз коробки передач. Їх було дві і вони забезпечували швидкість відповідно 10 та 20 км/год.

У 1867-97 pp. Генрі Форд наїздив цією машиною кілька тисяч миль, а потім її продав. У 1898 – 1902 р.р. він виготовив ще близько 25 різних самохідних екіпажів, а 1903-го заснував фірму Ford Motor Company. Перший автомобіль – моделі A там було випущено цього ж року, а за перші 15 місяців виготовили вже 1700 машин.

Ще одна дата – 4 червня 1924 року, знаменна тим, що був випущений 10-мільйонний автомобіль легендарної моделі Ford T. Це був перший у світі автомобіль конвеєрної збірки і увійшов в історію як наймасовіший для свого часу: всього за 19 років було випущено 15 007 033 таких машин. До речі, один Ford T був представлений на найбільшому Технічному фестивалі Old Car Land 2021 в Києві.

Ще однією видатною датою в історії компанії Ford стало 4 червня 1940 року, коли було вироблено 7-мільйонний автомобіль із двигуном відомого сімейства V8.

Взимку 1930 – 31 рр. в обстановці особливої ​​таємності було виготовлено два десятки експериментальних легкових машин із таким мотором. Потім його допрацьовували і в квітні 1932 року на ринок почала надходити модель V8-18. При робочому об’ємі 3,6 л двигун її розвивав 62 к. с.

У тому ж році легкові машини з двигуном V8 стали збирати на заводі Ford у Кельні (Німеччина) та на англійській філії компанії. Випускався він і в Канаді. Потрібно сказати, що V-подібними «вісімками» у різних варіантах оснащувалися і вантажівки: у США – з 1933 року, в Англії та Німеччині – з 1935-го.

Двигун цього сімейства протримався на виробництві до 60-х років. Останнім європейським автомобілем із таким двигуном стала французька Simca, випуск якої завершився 1961 року. А виробництво цієї машини у Бразилії тривало до 1967 року.

Читайте також:
Як у автомобілів Ford мотори стали зовсім іншими