X

Як Citroen з двигуном Maserati возив навіть Папу Римського

7 марта 1970 года на Женевском автосалоне состоялась презентация оригинального во многих отношениях автомобиля SM – впечатляющей новинки от фирмы Сitroen

Модель Citroen SM, показана публіці понад півстоліття тому, була одним з найбільш своєрідних і комфортабельних автомобілів тих років. Цікаво, що вперше у своїй історії компанія Citroen розробила модель разом із фірмою Maserati, відомою своїми спортивними автомобілями. Справа в тому, що ще 1968 року фірма Сitroen, заплативши близько 1 млрд лір, викупила право володіння цією італійською компанією. І ось 1970 року з’явився яскравий результат цього злиття.

Кузов автомобіля було розроблено компанією Citroen. Він відрізнявся яскравим, оригінальним дизайном у найкращих традиціях фірми. Це було динамічне за формою, дводверне купе на чотири місця. Звертало на себе увагу прозоре переднє облицювання, за яким було встановлено шість фар, у тому числі чотири поворотні.

Автомобіль відрізнявся високим рівнем комфорту та багатим оснащенням, навіть у стандартній версії. Плавність ходу забезпечувалась незалежною, активною гідропневматичною підвіскою. На всіх колесах було встановлено високоефективні дискові гальма.

Вкладом італійців у конструкцію машини були потужні V-подібні «шістки» робочим об’ємом 2,7 або 3,0 л. Перша з них спочатку випускалася з карбюратором і розвивала 170 к. с. Але в 1972 році на зміну їй прийшов агрегат із системою упорскування Bosch Jetronic – і потужність його зросла до 178 к. с. Що стосується трилітрового двигуна, то це був карбюраторний агрегат на 180 к. с

Коробка передач встановлювалася або 5-ступенева механічна, або 3-ступенева автоматична. Причому інжекторні двигуни йшли тільки з «механікою». Максимальна швидкість сягала 225 км/год.

Випуск автомобіля Citroen SM досяг свого піку в 1971 році, коли було виготовлено близько 5 тис. од. А потім він став знижуватись і був посилений паливною кризою 1973 року. 1975 року фірма Citroen зупинила виробництво цієї моделі. А італійську філію – Maserati викупила компанія De Tomaso. За весь час було випущено 12 920 автомобілів Citroen SM.

Читайте також:
Як у Парижі презентували один із найреволюційніших автомобілів