Розмитнення в цифрах: скільки українці витрачають на легалізацію "євроблях"
Наразі в Україні діє програма спрощеного митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації. Її уряд країни запустив 15 червня цього року і триватиме вона до 10 листопада. Таким чином чиновники мають намір позбутися так званих “євроблях”, які їздять українськими дорогами.
Незважаючи на низькі ставки і можливість суттєво заощадити українські автомобілісти не поспішають легалізовувати свої машини. За 2,5 місяці, а саме з 15 червня до 27 серпня, на українські номери було переведено близько 28 тисяч автомобілів. Це принесло бюджету країни понад мільярд гривень. Виручені кошти будуть спрямовані на боротьбу з пандемією коронавірусу, зокрема на проведення вакцинації.
Державна митна служба вкотре наголосила, що на спрощене митне оформлення та оподаткування відводиться лише 180 календарних днів. Тобто вони діятимуть до 10 листопада цього року. Учасників бойових дій, які на момент проведення акції перебували в зоні ООС, зможуть легалізувати машини за пільговими ставками до 8 лютого 2022 року.
Під дію пільгових ставок підпадають легкові машини, віком щонайбільше 5 років, ввезені на територію України до 31 грудня 20202 року і якщо вони відповідають стандарту не нижче Євро-2, а також вантажні автомобілі вагою до 3,5 тонн. Сума акцизного податку залежить від віку автомобіля, типу та об’єму двигуна. Вартість під час її розрахунку враховуватися не буде. Також такі машини звільняються від ввізного мита. В результаті, загальна вартість розмитнення не перевищує 1000 євро.