Тормозные колодки – важные для безопасности детали, которые изнашиваются во время работы, поэтому осмотр колодок механиками и качество сменных компонентов имеют большое значение
Гальмівні колодки — це деталі, що зношуються під час кожного гальмування. Тому щоразу, коли до майстерні прибуває автомобіль, механіки повинні перевірити колодки на предмет справності та ступеня зносу. Заміна шин (зимні/ літні) є особливо зручною нагодою в черговий раз оглянути гальмівні колодки та диски. Сайт autocentre.ua поставив кілька запитань експерту Bosch на цю тему.
Коли слід міняти гальмівні колодки?
Багато сучасних автомобілів устатковані спеціальними електричними датчиками, які активують світловий індикатор на приладовій панелі, коли виявляють знос гальмівних колодок. Існують також механічні датчики зносу — вони видають звук пищання, якщо колодка зносилася. Під час візуального огляду в майстерні товщина фрикційного матеріалу 2 – 3 мм може вважатися суттєвою ознакою зносу. Гальмівні колодки слід міняти вдвічі частіше, ніж самі гальмівні диски.
Як часто потрібно перевіряти гальмівні колодки?
Гальма — це системно-значущі компоненти. Щоразу, коли транспортний засіб прибуває до майстерні, механіки повинні оглянути колодки. Після кожних 30 000–60 000 км пробігу потрібно здійснювати заміну. Звичайно, інтервали між замінами також залежать від умов водіння та навколишнього середовища. Спортивна їзда, дуже часте й інтенсивне гальмування в гірській місцевості або на міських дорогах, важкі вантажі та корозія створюють напругу для гальм. На всі гальмівні компоненти впливає волога та дорожня сіль. Доцільно проводити перевірку під час заміни шин і перед тривалою подорожжю, наприклад, перед поїздкою у відпустку. Заміна гальмівних дисків завжди передбачає заміну гальмівних колодок. Знос — це загальний процес. Тому міняти колодки слід повністю на кожній осі. Це дозволяє забезпечити однакову ефективність гальмування на правому й лівому колесах.
Які помилки є найпоширенішими при заміні гальмівних колодок?
Майстерні багато працюють з гальмівними колодками. Через це механіки можуть виконувати роботу занадто швидко або пропускати важливі кроки, наприклад, не очищати всі необхідні деталі. Важливо завжди використовувати нові аксесуари. Старі компоненти можуть бути брудними, іржавими або дефектними. Помилок встановлення можна уникнути за допомогою онлайн-програми ESI[tronic] 2.0 для майстерень. Мастило Superfit не слід наносити на задню частину колодок — лише на напрямні гальмівних колодок і, залежно від конструкції супорта, на напрямні гальмівних супортів.
Що робить гальмівну колодку хорошою?
Вимоги до фрикційного матеріалу можна розділити на три категорії:
- безпека
- комфорт
- зносостійкість
Залежно від конкретного випадку всі ці фактори мають узгоджуватися між собою якнайкраще. Стабільна ефективність гальмування за будь-яких умов руху підвищує рівень безпеки. Гальмівні колодки Bosch забезпечують комфорт за рахунок активного поглинання вібрації та шуму. Цього вдалося досягти, серед іншого, шляхом модифікації прокладок на задній панелі колодки. Таке роз’єднання зменшує вібрацію та підвищує комфорт при гальмуванні. У гальмівних колодках такі показники, як реагування, відгук педалі та зношення, залежать у першу чергу від складу фрикційного матеріалу. Але другорядні фактори, наприклад, розміщення стічних отворів і заокруглення країв колодки, також важливі для ефективної роботи гальмівних колодок і дисків. Серед іншого, вони запобігають вібрації та шуму, які спричиняє тертя, і з їхньою допомогою можна перевести шуми в акустичні частоти, що не розпізнаються людським вухом. У багатьох колодках такі другорядні фактори не застосовуються, оскільки немає потреби змінювати рівень частоти вібрацій.
Які інші гальмівні компоненти слід міняти разом із гальмівними колодками?
У всіх випадках слід перевіряти допоміжні деталі:
- супорти
- кабелі
- шланги
Також слід звертати увагу на температуру кипіння гальмівної рідини. Гальмівні колодки завжди слід міняти під час заміни гальмівних дисків, а гальмівні колодки Bosch слід встановлювати разом із відповідними гальмівними дисками Bosch.