Оприлюднено рейтинг країн зі скручування пробігу в автомобілів — Україна в лідерах
Скручування пробігу вживаних машин — проблема поширена. З нею стикаються жителі практично всіх країн світу, з однією лише поправкою, десь ця практика прижилася більше, а десь – менше. Компанія carVertical провела власне дослідження і з’ясувала, де найчастіше зустрічаються автомобілі з фіктивним пробігом.
Фахівці міжнародного онлайн-сервісу проаналізували 900 угод з продажу вживаних машин у 2021 році в різних країнах світу. Найгірші показники продемонстрували країни Балтії. Утім, це не дивно, адже саме вони є основним постачальником уживаних транспортних засобів в Європі. Лідером є Латвія, де понад 24% перевірених машин мали ознаки підробки. Слідом йдуть Румунія (19,83%), Естонія (18,95%) і Литва (18,34%).
Україна посіла шосте місце в рейтингу з показником 16,06%. Це краще, ніж у Росії (17,43%), але гірше, ніж у США (14,81%). Також у десятку країн, де часто фальсифікують показники одометра, увійшли: Угорщина (14,10%), Німеччина (13,91%) і Швейцарія (12,70%). За даними Європейської комісії, скручування пробігу завдає щорічної шкоди в 9,6 млрд євро. Адже люди думають, що зробили вигідну покупку, а потім вкладають в ремонт колосальні кошти.
Експерти відзначили, що в 2022 році показники не зменшаться, може тільки відбутися перестановка країн у рейтингу. Це пов’язано з тим, що за такий вид шахрайства складно притягти до відповідальності, тому автовласники продовжують вдаватися до нього знову й знову. Тому, купуючи автомобіль на вторинному ринку, обов’язково звертайтеся до фахівців, які зможуть назвати вам реальний пробіг машини.