X

Нові штрафи за номери в Україні: скільки доведеться платити та за що

До Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про дорожній рух» було внесено зміни. Вони регламентують нові правила використання номерних знаків на автомобілях та запроваджують відповідальність за їх порушення. Нововведення набули чинності 29 жовтня 2022 року.

Зокрема, заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що КУпАП доповнили статтею 121-3 «Порушення вимог законодавства щодо використання номерних знаків транспортних засобів», що складається із трьох частин.

Згідно з документом, 1-ша частина ст. 121-3 КУпАП передбачає притягнення до відповідальності водіїв транспортних засобів за керування автомобілем:

  • без номерних знаків;
  • з номерним знаком, що не належить цьому транспортному засобу або не відповідає встановленому зразку;
  • з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці;
  • перевернутим чи неосвітленим номерним знаком;
  • закритим іншими предметами (зокрема прозорими);
  • з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію;
  • забрудненим номерним знаком, якщо таке забрудненість не дозволяє чітко визначити символи або буквено-числову комбінацію номерного знака з відстані 20 метрів;
  • навмисні дії, створені задля приховування номерного знака.

Друга частина статті 121-3 КУпАП передбачає запровадження відповідальності за керування транспортними засобами з незаконно встановленими на них номерними знаками ЗСУ, ДСНС, Нацполіції, Нацгвардії, Держприкордонслужби та ДССТ. А також Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації або дипломатичних представництв, консульств та інших міжнародних організацій, які мають повний та частковий імунітет.

За порушення ч. 1 ст. 121-3 КУпАП запроваджується штраф у розмірі 1190 гривень. Нехтування нормами другої частини цієї статті коштуватиме автомобілістам 2550 гривень. У разі повторного порушення розмір штрафу зросте до 5100 гривень із позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців (ч. 3 ст.121-3 КУпАП). Білошицький наголосив, що нова норма скасовує дію частини шостої статті 121 КУпАП.

Читайте також:
10 правил безпечної їзди в прифронтових містах