Стало известно, как испытывали предсерийный Skoda Kodiaq – при подготовке к выпуску кроссовер прошел настолько серьезные и разнообразные проверки, что позволяет с уверенностью заявить – в обыденной жизни ему обеспечено вполне беспроблемное долголетие.
Про те, як випробовували передсерійний Skoda Kodiaq розповіли його творці – інженери, випробувачі та керівники чеської компанії з Млада-Болеслава. Виявляється, задовго до появи на світ першого реального прототипу автомобіля, новий кросовер пройшов етап комп’ютерного моделювання та тестування цифрового прообразу нової моделі. З допомогою таких тестів інженери визначають усі показники майбутнього авто: жорсткість кузова, рівень шумоізоляції, поведінку на дорозі в штатних і аварійних ситуаціях тощо. Зокрема було проведено і комп’ютерні краш-тести Skoda Kodiaq, для того, щоб з’ясувати його безпеку.
Втім, вже реальні передсерійні зразки Skoda Kodiaq пройшли куди більш неймовірні випробування! Так, наприклад, новий кросовер поміщали в спеціальну кліматичну камеру, де його спочатку нагрівали до температури +80 0С, а через деякий час навпаки – охолоджували до -40 0С. Це робиться для того, щоб з’ясувати, як поводяться різні матеріали, використані під час складання автомобіля, в різних температурних умовах: які показники їх розширення під впливом тепла і показники стиснення під впливом холоду, як вони взаємодіють між собою при нагріванні й охолодженні. Адже, хоч би там як змінювалися температурні умови, всі деталі мають надійно з’єднуватися одна з одною. Кліматичні тести проходять і інші елементи автомобіля: бортова електроніка, дверні замки тощо.
Ще одна не менш вражаюча перевірка, яку пройшов передсерійний Skoda Kodiaq – випробування на міцність за допомогою гідроімпульсного стенда Hydropuls. Новий кросовер провів там 130 годин безперервної їзди, що еквівалентно 8 000 км експлуатації у важких умовах або 150 000 км пробігу. Автомобіль закріплювали на стенді, який має 16 режимів роботи і дає змогу імітувати різні дорожні умови: нерівну дорогу, ями різної величини, різкі маневри, розгін до максимальної швидкості, екстрене гальмування тощо.
Не менш цікаве випробування – на функціональність, в ході якого всі рухомі елементи і системи автомобіля проходять нещадний тест на функціональність. Він проводиться протягом кількох днів поспіль, з допомогою спеціальних роботів, які безперервно відкривають і закривають усі рухомі кузовні і салонні деталі нового кросовера, для того, щоб виявити, як довго і надійно вони здатні прослужити. Наприклад, роботи проводили вищезазначені маніпуляції з дверцятами передсерійного Skoda Kodiaq – 100 тис. разів!
Крім цього передсерійний Skoda Kodiaq пройшов і тривалі дорожні випробування, намотавши загалом на одометрах понад 2 млн км! Автомобілі перевіряли як в нормальних, так і в екстремальних кліматичних умовах. Адже, за словами творців, новий автомобіль має надійно працювати і у сильні морози (нижче -30 градусів за Цельсієм), і в спеку (вище +40 градусів за Цельсієм). Всі вузли і агрегати кросовера мають якісно функціонувати, незалежно від того, світить сонце, йдуть дощ або сніг. Skoda Kodiaq має однаково добре поводитися на слизьких і зледенілих дорогах, запорошених ґрунтовках, на пересіченій місцевості і на будь-якій нормальній трасі.
Хоча нова модель і не повноцінний позашляховик, вона також пройшла серйозні випробування своїх позашляхових якостей на спеціальному полігоні. Як це було, можна побачити на відео нижче.