5G інтернет серйозно вплине на автомобілі
Сучасні технології і новітні розробки часом просто не вкладаються в голові, а те, як їх можна використовувати в повсякденному житті – і зовсім часом зводить з розуму. Буквально 15 років тому ми захоплювалися мобільним інтернетом, через який можна було завантажити зображення або пісню лише за 10-20 хвилин. Після цього в наше життя увірвався 3G, перевівши майже все наше життя в інтернет. Далі ми побачили 4G, який прискорив і оптимізував все те, до чого ми вже так звикли. І ось, будь ласка, зустрічайте 5G. Але що це таке, з чим його їдять і чим він буде таким корисним саме для автомобільного світу? Нумо розбиратися.
Почнемо з того, що 5G – це надшвидкісний комунікаційний протокол, який може раз і назавжди змінити наше уявлення про автомобілі, безпеку і автономне водіння.
Однією з найсильніших сторін 5G є низька затримка. Якщо говорити технічно, то час затримки під час передачі даних становитиме лише 1 – 5 мілісекунд. У “застарілого” 4G цей показник досягає 20 мілісекунд. Щоб ви до кінця усвідомили суть цього значення – водієві потрібно 200 мілісекунд, щоб прийняти рішення про екстрене гальмування. А тепер уявіть, наскільки 5G зможе скоротити кількість нещасних випадків і аварій на дорогах усього світу, якщо він увійде в системи безпеки сучасних автомобілів.
Переходячи ближче до суті, варто зазначити, що спроба зв’язати між собою всі рухомі транспортні засоби, пішоходів, елементи інфраструктури та інші частини дорожнього руху, здійснюється не вперше. Спершу таку систему намагалися запустити за допомогою Wi-Fi модулів. Так-так, саме такий “вайфай”, який ми використовуємо в своїх будинках і офісах. Що ж, надійність цієї системи була такою самою, яку ми звикли бачити в нашому повсякденному житті. Однак із 5G все буде інакше.
5G вільно впорається з величезним міським трафіком автомобілів, а також зможе з легкістю визначити швидкість об’єкта. Найімовірніше, саме ця технологія і принесе в наше повсякденне життя автомобілі з автопілотом.
Інтелектуальні та автономні функції на базі 5G потребуватимуть часу для розгортання. Проекти використовуватимуть всілякі придорожні камери, щоб системи могли ідентифікувати та відстежувати транспортні засоби, не оснащені 5G, і передавати подробиці про їхню швидкість, положення та траєкторію тим, хто вже підключений до системи. Інші перевірені функції передбачають “функцію прозорості”. І це вражає. Тільки уявіть, ваша машина зможе отримувати дані з камер транспортного засобу, що їде попереду. І все це в реальному часі. Збожеволіти.
Придорожні датчики також можуть виявити людей, що виходять з мертвих зон. Крім того, система може розрізняти потенційне зіткнення з людиною і некритичну ситуацію, наприклад, людину, яка перебуває на курсі, але ще не підійшла в небезпечну зону.
Усе це потребуватиме передачі величезної кількості даних, і саме тут 5G стає фаворитом, тому що це в 100 разів швидше, ніж 4G. Для здійснення цих технологій потрібно дуже багато часу, але, як ми вже встигли помітити з 3G і 4G – головне почати впровадження, а світ вже підлаштується.