В последней серии тестов на отлично справился только один автомобиль
Euro NCAP вже вдруге випробовує системи електронних асистентів водія, які іноді рекламують як автопілот. Цього разу в тестах взяли участь BMW iX3, Cupra Formentor, Ford Mustang Mach-E, Hyundai Ioniq 5, Polestar 2, Opel Mokka-e і Toyota Yaris.
Крім звичних краш-тестів Європейська програма перевірки нових автомобілів почала випробування електронних асистентів водія. Водночас останні можуть бути як штатними, так і опціональними. Вони допомагають контролювати швидкість і дистанцію до попередніх транспортних засобів, а також розпізнавати дорожні знаки і попереджати про появу інших автомобілів під час перелаштування. Такі системи є адаптивним круїз-контролем, але кожен виробник іменує їх по-своєму.
Минулого року спеціально для випробування таких систем в Euro NCAP створили окрему програму зі шкалою оцінювання. Наприклад, червоний (погано), коричневий (слабо), помаранчевий (посередньо), жовтий (добре), зелений (чудово). Цифрових оцінок чотири, де максимум 4 – прекрасний результат, а 1 — слабкий рівень підтримки водія.
Єдиний відмінником в серії став електрокросовер BMW iX3 і його система Driving Assistant Professional. Серед недоліків експерти відзначили не дуже хорошу систему контролю залученості водія. Вона, на їхню думку, має являти собою поєднання датчиків контакту рук водія, кермового колеса і салонної камери. Незважаючи на це, кросовер прекрасно впорався з багатьма завданнями, зокрема тестами на підрізання і автоматичне регулювання швидкості з урахуванням постійних і тимчасових дорожніх знаків. Якщо під час їзди система “бачить” відсутність реакції водія, автомобіль негайно зупиняється.
Одразу за ним з результатом в три бали йде гібридний Cupra Formentor і система Travel Assist. Експерти відзначили відсутність проекційного екрана, камери в салоні і функції допомоги при переналаштуванні. У деяких випадках система реагувала на раптову перешкоду із затримкою, що призводило до автогальмування.
Наступний у списку кросовер Ford Mustang Mach-E і його система Co-Pilot360. Йому експерти поставили тверду “трійку”. До негативних моментів віднесли занадто багатообіцяючу назву системи, яка нібито не відповідає дійсності.
Система не вміє пригальмовувати перед поворотами і перехрестями. У деяких моментах призводить до автоматичного екстреного гальмування. У разі сну або втоми водія, вона не зупиняє автомобіль, а знижує швидкість руху до 10 км/год.
Наступним випробуваним став електричний Hyundai Ioniq 5 і система Highway Driving Assist II. Йому експерти поставили всього два бали. Причиною такої низької оцінки стали обмежені можливості і часте спрацьовування системи екстреного гальмування. До плюсів віднесли проекційний екран. Щодо ситуацій коли водій заснув або знепритомнів, автомобіль продовжує рух. Наслідки цього можуть бути непередбачуваними, аж до людських жертв
Ще одним електромобілем з таким же результатом названо Polestar 2 і система Pilot Assist. Негативну оцінку автомобіль отримав за свої адаптивні здібності і невміння розпізнавати перешкоди на дорозі. Крім того, високий ризик аварійної ситуації в тесті на підрізання.
Найменший бал – одиницю – отримали два автомобілі. Це електрокросовер Opel Mokka-e і його система вдосконалена система утримання смуги руху, а також Toyota Yaris і почуття безпеки.
У Opel експерти відзначили обмежені можливості швидкісного режиму, відсутність системи допомоги водієві при парелаштуванні зі смуги в смугу і негативну реакцію автомобіля на втрату свідомості водієм. В останньому випадку, система просто відключається і подальша доля водія залежить тільки від нього самого. У Toyota Yaris ситуація приблизно така ж.