X

Порушників ПДР стане менше: водіям в Україні запропонували “стукати” одне на одного

Багато українських автомобілістів не дотримуються правил дорожнього руху, чим наражають себе та інших учасників дорожнього руху на небезпеку. Найчастіше вони зменшують швидкість і уникають різких маневрів, тільки наближаючись до камер автофіксації або побачивши автомобіль патрульної поліції.

Тому заяви поліції про зменшення рівня порушень у зв’язку з впровадженням системи автофіксації є абсолютно не об’єктивними. Адже проїхавши камери, водії продовжують порушують ПДР. Для того, щоб виправити цю ситуацію і змусити їх дотримуватися правил, активісти розробили спеціальну програму під назвою dashcamua, яка стане чудовою підмогою поліції, повідомляє видання “Сегодня”.

Dashcamua — це мобільний додаток, який встановлюється на смартфон абсолютно безкоштовно і дає змогу знімати порушення ПДР на відео, тим самим замінюючи відеореєстратор. Причому додаток може фокусуватися на будь-якому транспортному засобі, незалежно від того, в якому напрямку той рухається. Головне, щоб на ньому сфокусувалася камера. Ці ролики можуть бути відправлені в поліцію, і на їх підставі порушника притягнуть до відповідальності.

Основна відмінність мобільного додатку від стандартного реєстратора в тому, що він має геолокацію місця порушення і прив’язку до дати і часу, а розмір ролика не перевищує 30 секунд. Тобто на відео потрапляє момент порушення, який можна зафіксувати одним натисканням на кнопку, а зробивши ще пару натискань, ролик зайде на електронну адресу поліції, яка і оформить порушнику “лист щастя” зі штрафом. Також на сервері, куди потрапляють всі відео, фіксується, хто і коли його надіслав, тому підробити його навряд чи вийде.

Розробники програми впевнені, що вона допоможе стримувати водіїв від бажання порушити ПДР. Звісно, нею скористаються тільки свідомі автомобілісти, які розуміють, що навіть найменше відхилення від Правил може спричинити  створення аварійної ситуації і навіть із летальними наслідками. Безумовно, не обійдеться і без тих, хто скаже, що цей додаток банальне “стукацтво”, але це не зовсім не так. Адже від культури водіння залежить безпека на дорогах країни, яка нині далека від ідеалу.

Чи визнає МВС цю систему легітимною, поки що не відомо, але розробники продовжують вести переговори з відомством. Основним спірним моментом є те, що смартфони не будуть сертифіковані в МВС, як, наприклад, радари TruCam. Однак шанс на впровадження системи дуже високий.